Kotlebovci získavajú – blokácia mítingov, stíhania a súdy im prinášajú priazeň voličov.

Od svojho vzniku v roku 2010 sú Kotlebovci v hre, v ktorej neudávajú tón. V športovej reči povedané sú neustále tlačený do defenzívy, z ktorej kontrujú úspešnými brejkami a dávajú góly (2013, 2016, EU voľby). Veď dnes prieskumné agentúry už ani neuvažujú s ich volebným výsledkom pod 10%.

[sociallocker][/sociallocker]

Je všeobecne známe že Kotlebovci sú objektom záujmu represívnych zložiek štátu a to aj za čísla na šeku.

A že aj možnosť prezentovať sa pred voličom je im často rôznym spôsobom upieraná, napríklad agresívnymi kontramítingami  ako v Levoči. Alebo tlakom na rušenie prenajatých priestorov či snahou progresívnych primátorov (Trenčín) im míting zakázať  a podobne.

Míting Kotlebovcov, Nitra (zdroj: FB Slavěna Vorobelová)

To všetko má svoj  dôsledok, pretože volič to prirodzene berie tak, že vytúženú zmenu pomerov v štáte môže priniesť len ten, po kom štát ide a nie ten, kto si so štátom a hlavne s jeho represívnymi zložkami svorne hrkúta.

Je to Marian Kotleba, čo si od NAKA prebral obvinenie na rozdiel od Ireny Bihariovej z Progresívneho Slovenska, ktorá si od NAKA prebrala  ocenenie.

A tak sa represívne zložky štátu spolu s rôznymi blokátormi mítingov nechcene stávajú Kotlebovcom generálnym reklamným partnerom.

Dnešný (29.1.2020) míting v Nitre (zdroj: FB KDŽP).

Ak by chceli štandardné   politické strany zastaviť vzostup Kotlebovcov a svoj úpadok, tak si musia v prvom rade uvedomiť, že sa sami svojimi činmi dostali do súčasnej situácie. A z tej ich nevyvedie ani NAKA, ani špeciálny prokurátor, ani špeciálny súd.

Tu im pomôže len poctivá politika v prospech občanov Slovenska. Politika v ktorej bude slovenský občan prioritou pred ich vlastným vačkom a rôznymi ideológiami.


Publikovaný

v

od