Súd za sumu 1488€ berie predvídateľnosť práva všetkým obyvateľom Slovenska.

V demokratickom právnom štáte môže občan robiť to, čo mu zákon nezakazuje. V slovenskom právnom poriadku neexistuje § a ani príloha k zákonu, kde by bolo číslo 1488 uvedené ako trestné. V civilizovanej krajine musí byť právo predvídateľné, občan musí mať možnosť vedieť čo je trestné a čo nie.

Progresívci tvrdia, že to číslo je trestné preto, lebo má v sebe číslo 14 a 88 a nejaký David Lane z USA povedal nejakú rasistickú vetu o ochrane bielych žien a detí a tá veta mala 14 slov.

Ale občan  Slovenska nie je povinný poznať  život a dielo Davida Laneho z USA. A už vôbec nie počítať slová v jeho výrokoch a vyhýbať sa číslam z nich odvodených.

[sociallocker][/sociallocker]

Odkiaľ má občan tušiť, že číslo 14 je problémové keď všade napríklad číta, že štát kupuje 14 stíhačiek.

A že k tomu je trestných 88, ale tu vraj ide o 8+8. Ale nie o 8+8=16 ale o 8+8=88 a je to vlastne 8 písmeno abecedy H a Hitlerovo priezvisko začínalo na  H.  Žijeme ešte v štáte, či v jednom veľkom cvokhause?

Zavedenie praxe trestných čísel do súdnej praxe na Slovensku by prinieslo množstvo problémov, napríklad pri dovoze niektorých výrobkov, pretože v iných štátoch toto nepoznajú.

Systém tým všetkým dáva občanom nesplniteľnú úlohu poznať všetkých vyhlásených extrémistov a  fašistov na zemeguli, ich výroky a čísla, aby sa náhodou nedostali do problémov.

Ale odkiaľ má občan začať? Čílskym Augustom Pinochetom, argentínskym Perónom, španielskym Francescom Francom, portugalským Salazarom, gréckym Metaxasom, talianskym Benitom Mussolinim? Sú iste známejší ako nejaký Lane z USA. Koľko slov mali ich bonmoty?

Napríklad SaS má vo volebnom programe 1144 bodov. Číslo 44 vyzerá pri istých fontoch veľmi podobne ako znak SS. A teraz čo ak niekto položí otázku, či tým niečo nenaznačovali, veď mohli dať o jeden bod viac alebo menej? A k tomu ešte aj tá ich skratka, dve veľké S a jedno malé a. Asi by sa tiež na nich mali z „protiextrémistického“ pozrieť, ak by sa aj na SaS použil rovnaký prístup ako ku Kotlebovcom.

Preto už len z čisto praktického hľadiska to čo je trestné, to predsa musí byť niekde zákonným spôsobom ako trestné uvedené. Príklad s 1144 programom SaS a ich samotnou skratkou je presne rovnaký príbeh ako použitie čísla 1488. A navyše pre bežného občana je SS známejšie ako David Lane.

Preto ak sa poslanci rozhodnú, že na nepoužívaní čísla 1488 stojí záchrana demokracie budiž (parafráza Švejkovho – na klystíru stojí Rakousko), nech tak je, ale občan musí mať odkiaľ vedieť, že to číslo je trestné, prípadne za akých okolností je trestné. Musí to proste byť v zákone uvedené a zverejnené! Alebo si občan má platiť právnika a znalca na extrémizmus pri každej matematickej operácii? Ktoré čísla sú ďalšie na rade?

Ak sa stanú trestné čísla a symboly v zákone ako trestné nezverejnené, potom tu na Slovensku nie je ani temný inkvizičný stredovek, tu je proste blázninec.

A aj taký Adolf Hitler sa nestal diktátorom vďaka výsledku volieb ale vďaka Gestapu, SS a súdom ako sme o tom písali v článku Zlo nacizmu umožnili aj „protiextrémistické“ zákony spolu s existenciou špeciálneho súdu. Z tohto uhla pohľadu prestávajú byť aj súčasné slovenské udalosti vtipné.


Publikovaný

v

od