Vyberte položku Stránka

VOICE OF EUROPE: Nekontrolovaná migrácia vedie k chaosu, rasizmu a sociálnym nepokojom

VOICE OF EUROPE: Nekontrolovaná migrácia vedie k chaosu, rasizmu a sociálnym nepokojom

Portál Voice of Európe komentuje časť o migrantoch a islame, z rozhovoru Mattea Salviniho. Podľa Salviniho vedie nekontrolovaná migrácia k chaosu, nárastu násilia a rasizmu. Skrátený preklad celého rozhovoru sme priniesli v Slobodnom výbere.

[sociallocker][/sociallocker]

V rozsiahlom rozhovore pre La Nuovou Bussola Quotidiana (LNBQ) taliansky minister vnútra vysvetlil, že nekontrolované prisťahovalectvo „vedie k chaosu, rasizmu a sociálnym konfliktom“ a pokračuje v tom, že „jedinou protilátkou proti rasizmu“ je regulovaná migrácia.

Matteo je presvedčený, že legálna migrácia „zaručuje práva Talianov aj prisťahovalcov,“ na rozdiel od nekontrolovaného prisťahovalectva, ktoré má za následok „chaos“ posledných rokov.

Jediným protijedom proti rasizmu – a Taliani sú všetko iné, len nie rasisti – je vrátiť sa k rešpektovaniu zákonov a nariadení a kontrolovať tých, ktorí do krajiny vstupujú alebo ju opúšťajú,“ povedal minister.

Salvini pracuje na splnení svojho sľubu na repatriáciu migrantov, ktorým bol odoprený azyl, napriek prekážkam, z ktorých niektoré sú „absurdné situácie,“ kvôli odporu krajín pôvodu migrantov.

Na otázku, ako si vysvetľuje „bezprecedentné nepriateľstvo“ voči nemu od katolíckej hierarchie v Taliansku, povedal: „Úprimne si to nedokážem vysvetliť,“ povedal Salvini. „Toľko zloby ma naozaj zmiatlo.

Ďalej povedal: „Krásne je, že po urážkach od Famiglia Cristiana a útokoch od Avveniera som dostal záplavu listov od mužov a žien v Cirkvi, ktoré obsahujú ich mená, priezviská a adresy. Všetci ma povzbudzujú, aby som zotrval na svojej ceste.

Dokonca som dostal listy od kňazov a biskupov,“ povedal, „Ale podaktorí podporovatelia žiadali o zachovanie anonymity, aby sa vyhli problémom. To ma skutočne prekvapilo. V politike som na to zvyknutý, ale vo svete otvorenosti, dialógu, triezveho a vlastného spôsobu uvažovania som neočakával, že tam bude takéto atmosféra.

Ako odpoveď na hrozby, ktoré predstavuje radikálny islam, Matteo vysvetľuje, že „obrana našich hodnôt a našej identity si vyžaduje reguláciu islamskej prítomnosti a islamských organizácií v Taliansku„.

Je zrejmé, že fanatická interpretácia Koránu je nezlučiteľná s našimi hodnotami slobody a kresťanskými hodnotami,“ povedal Salvini.

Tu nie je zámer integrovať sa, viesť dialóg,“ povedal. „Bohužiaľ, istý typ islamu sa sám uzatvára do geta a je nezlučiteľný s našou spoločnosťou. A udivuje ma, že niektorí v rámci katolíckej hierarchie sa správajú, akoby tomu nerozumeli.

O autorovi

Príspevky za Máj

Pin It on Pinterest

Share This