Teroristi v Sýrii použili drony na vyhodenie muničného skladu do vzduchu.

 
 
00:00 /
 
1X
 

Portál Al Masdar News, ktorý prináša informácie z Blízkeho Východu, informoval o „úspechu“ Islamského štátu. Teroristi začali vo veľkom využívať drony na útoky proti armáde a tentoraz bol ich cieľom muničný sklad Sýrskej arabskej armády (SAA) v Deir Ezzor jeho západnej časti.

V dôsledku útoku dronov sa Islamskému štát podarilo zničiť kompletne celý sklad sýrskej armády, ktorý sa nachádzal na štadióne miestneho futbalového klubu Deir Ezzor vo štvrti Panorama.

Videozáznam islamského štátu bol uverejnený v utorok skupinou Ammaq, ktorá funguje ako oficiálne mediálne krídlo teroristickej skupiny Islamský štát:

Od straty veľkej časti Deira Ezzor sa Islamský štát spolieha na drony a na bombové útoky, ktoré pomocou nich vykonáva. Ich cieľom je sťažiť život Sýrskej armáde a civilistom žijúcich v hlavnom meste provincie.

Bohužiaľ toto zároveň ukazuje, že technická vyspelosť modernej doby začína byť obrovským rizikom pre celý svet. V minulom článku sme informovali o tom, že teroristi rutinne používajú chemické zbrane. Zároveň britská tajná služba varuje pred príchodom teroristov a tiež o nemožnosti zabrániť im v útokoch.

drony

Dron s „bombou“ proti žralokom

Drony ako globálny prostriedok terorizmu

Dieliky skladačky začínajú zapadať do seba. Máme tu teroristov, ktorí majú zbrane hromadného ničenia. Teroristov, ktorí majú prostriedky a znalosti na ich dopravu na ľubovoľný cieľ. A nakoniec, máme informácie, že sú na ceste sem.

Nevieme, kto z migrantov stojacich na hranici je členom teroristickej skupiny. Verejnosť má právo sa dozvedieť o rizikách a politici majú zodpovednosť týmto rizikám zabrániť. Najlogickejsší záver ponúkajú krajiny strednej Európy už celé roky – pomáhať treba na mieste, kde je pomoc potrebná. Ak umožníme masívny príchod ľudí z konfliktných oblastí, prinesieme si konflikt aj k nám domov.