Vyberte položku Stránka

To nevymyslíš, americký State Department obviňuje mediálny mainstream z klamstva

To nevymyslíš, americký State Department obviňuje mediálny mainstream z klamstva

Sýria je krajinou, ktorá sa stala Eldorádom teroristov používajúcich každý možný spôsob vraždenia ľudí. Podľa amerického State Department, Ministerstva zahraničných vecí, sú súčasťou ich vraždiaceho arzenálu aj chemické zbrane.

Spomeňte si, ako sa staval mediálny mainstream k informáciám o zabitých chemickými zbraňami. K týmto informáciám sa automaticky predpokladalo, že ide o akciu vládneho režimu. Ako tvrdí Peter Schutz z denníka SME „…sarin dokážu vyrobiť a skladovať iba štátni aktéri, žiadni povstalci„. Rovnako sa však k tomu stavali aj iné denníky. Odkaz, ktorý sa priam ponúka zo textov týchto demagógov je jasný.

Chudáci rebeli, bojujúci za demokraciu, oponujú vládnej moci, ktorá je vybavená a používa na nich zbrane hromadného ničenia. A preto treba pomôcť demokracii a humanitárne zbombardovať tento režim spolu so všetkými krajinami, ktoré mu pomáhajú. Aby konečne mohli tí správni a skoro nevinní opozičníci realizovať svoje predstavy o demokracii

Na stránkach State Department sa zjavila výzva pre amerických občanov., ktorých cesta zavedie do Sýrie.

State department

Ministerstvo zahraničných vecí varuje občanov USA pred všetkými cestami do Sýrie a dôrazne odporúča, aby okamžite krajinu opustili občania USA, ktorý tam ešte zostali. Bezpečnostná situácia zostáva nebezpečná a nepredvídateľná. Násilný konflikt medzi vládou a ozbrojenými protivládnymi skupinami pokračuje v celej krajine. Existuje vážne riziko únosov, bombardovania, vrážd a terorizmu.

V orámovanej časti State Department píše:

V Sýrii operujú teroristické a iné násilné extrémistické skupiny, vrátane ISIS a Hayat Tahrir al-Sham (v ktorom dominuje Jabhat al-Nusrah, čo je organizácia na zozname Teroristických organizácii v zahraničí a ktorá sa hlási ku al-Káide). V júli 2017 Hayat Tahrir al-Sham upevnil moc v provincii Idlib po bojoch s inými ozbrojenými hercami. Hayat Tahrir al-Sham kontrolou nad Idlibom ohrozuje schopnosť mimovládnych organizácií a štátov poskytovať humanitárnu pomoc sýrskym obyvateľom v Idlibe. Okrem toho Rusko a/alebo sýrska vláda v septembri zahájili letecké útoky v Idlibe, čo viedlo k značným škodám na zdravotníckych zariadeniach a desiatkam civilných obetí. Taktiky ISIS, Hayat Tahrir al-Sham a ďalších násilných extrémistických skupín zahŕňajú použitie samovražedných atentátnikov, únosov, ľahkých a ťažkých zbraní, improvizovaných výbušných zariadení a chemických zbraní. Zamerali sa na hlavné mestské centrá, kontrolné body ciest, hraničné priechody, vládne budovy, nákupné oblasti a verejné priestory v provinciách Damask, Aleppo, Hama, Daraa, Homs, Idlib a Dayr al-Zawr. Tieto skupiny zavraždili a uniesli občanov USA jednak kvôli výkupnému, ako aj na politické účely; v niektorých prípadoch občania USA v Sýrii zmizli. Z dôvodu bezpečnostnej situácie v Sýrii je veľmi obmedzená schopnosť vlády USA pomáhať americkým občanom, ktorých uniesli alebo zobrali za rukojemníkov.

Vidíte dobre. americký State Department, organizačná mašinéria, ktorá má tykadlá po celom svete, informátorov a neverejné zdroje, hovorí o riziku smrti následkom použitia chemických zbraní v Sýrii. Lenže nespomína vládu v Sýrii, ako je to zaužívaným zvykom v našich médiách. O chemických zbraniach hovorí v súvislosti s teroristickými organizáciami.

Treba tiež pripomenúť, že tieto informácie nie sú nové. Len sú starostlivo utajované a ich význam zmenšovaný. Už útok v Damašku v roku 2013 som spochybňoval a je zaujímavé, že pár mesiacov pred tým zomrelo na následky chemického útoku 26 vojakov sýrskej armády. Bez akejkoľvek debaty v slovenských médiách a bez straty podpory „demokratickej“ opozície zo strany Západu.

State Department vie už niekoľko rokov o chemických zbraniach v rukách teroristov

Útok v Damašku, ktorý mal byť veľkým signálom pre americkú leteckú ofenzívu, nie je dodnes vyšetrený. Seymour Hersh, vo svojej dvojici veľkých článkov na túto tému však prináša dve závažné podozrenia. Jednak to, že americký State Department vedel o nevine sýrskej vlády. A druhým podozrením bolo, že sarin z Damašku mal svojho majiteľa. Len ho bolo treba hľadať na severe, v Turecku… V Turecku už predtým boli zadržaní členovia teroristickej organizácie pôsobiacej v Sýrii so sarinom. Všetci boli prepustení. Podľa Hersha mali americké tajné služby informácie o príprave a testoch chemických zbraní teroristami za aktívnej spolupráce tureckých a saudskoarabských subjektov.

Tento zpôsob (dez)informovania pretráva do dnešných dní. Stále sa nájdu užitoční idioti, alebo cynickí klamári, ktorí bez najmenšieho zaváhania dokážu viniť z použitia chemických zbraní každého. Len nie toho, kto ich skutočne má a kto ich používa.

Sýria zničila svoj arzenál

Vzhľadom na to, že Sýria pod dohľadom medzinárodnej Organizácie pre zákaz chemických zbraní (OPCW) zničila všetky svoje chemické zbrane, prekurzory a zariadenia na ich výrobu, je mimoriadne stupídne naďalej hádzať všetku vinu na Sýriu. Zvlášť, keď strana teroristov, ktorá týmito zbrane dokázateľne disponuje a používa ich, nikdy nebola súčasťou žiadnych dohovorov, zmlúv a ani obvinení.

Toto samozrejme nie je nová vec. Čo by nás malo mimoriadne znepokojovať je fakt, že Sýria je na ceste k definitívnemu ovládnutiu vlastnej krajiny. Dnes nedrží Islamský štát ani desať percent územia krajiny.

Čo nás čaká

Po likvidácie Islamského štátu príde na rad al-Kajda hlavne v provincii Idlib. Môžeme očakávať, že sa stanú dve veci

  1. vzhľadom na zásoby chemických zbraní v rukách al-Kajdy sa mimoriadne zvýši počet útokov na vlastné obyvateľstvo. Z ich smrti naše médiá budú viniť sýrsku vládu. samozrejme s požiadavkami na ďalšie sankcie a humanitárne bombardovanie Sýrie a všetkých krajín, ktoré ju podporujú – hlavne Ruska a Iránu. A to aj napriek faktu, že americké oficiálne miesta z vlastníctva a používania chemických zbraní obviňujú teroristov a nie Sýriu, ktorá sa ich vzdala.
  2. po likvidácii ich prítomnosti v Sýrii teroristi odídu. Pýtate sa kam? No predsa tam, odkiaľ prišli. Domov, do krajín Európskej Únie. A chemické zbrane, „ktoré nikdy nemali a nemajú,“ si vezmú so sebou

Ako čerešničku na záver len pripomenieme, čím disponujú teroristi, ktorých sme tak dobre zásobili v snahe zaviesť „demokraciu“ do ďalšje krajiny. Vo varovaní amerického Ministerstva zahraničných vecí sa píše: „Je známe, že niektoré ozbrojené extrémistické skupiny sú vybavené rôznymi protileteckými zbraňami, ktoré majú schopnosť ohroziť civilné lietadlá„.

Nebojte sa, vážení čitatelia, keď sa naši bojovníci vrátia domov, určite si také hračky nechajú v batožine. Odlet z letiska v niektorej vysokovyspelej demokratickej krajine sa môže stať adrenalínovým športom 😀

O autorovi

Príspevky za Júl

Pin It on Pinterest

Share This