Vyberte položku Stránka

REUTERS: 137 tisíc obrezaných žien a dievčat v Británii

REUTERS: 137 tisíc obrezaných žien a dievčat v Británii

Agentúra Reuters zverejnila začiatkom júla stav žien poškodených ženskou obriezkou. Tieto údaje Facebook maže. Rovnako má s týmto problém aj Google, ktorý skratku https://goo.gl/CBz6uQ odmieta zobrazovať. Vraj je to šírenie nenávisti.

Edit 30.8. Skrátený link Google ide zobraziť

[sociallocker][/sociallocker]

Je doslova nechutné, ak už aj agentúrna správa „schválenej“ agentúry je neprijateľná. Od aktivistov však prišla správa, že Facebook im túto informáciu vymazal.

Čo hovorí Reuters?

Oficiálne údaje ukázali, že viac ako 6.000 žien a dievčat, ktoré navštívili lekára, pôrodnú asistentku, pôrodníka alebo inú verejnú zdravotnícku službu v Anglicku v období od apríla 2017 do marca 2018, prešli v určitom okamihu v živote ženskou obriezkou.

Celkove je v Británii okolo 137 tisíc osôb ženského pohlavia, ktoré prešli týmto neľudským rituálom. Problém však je, že sa o tom musí mlčať. Nesmie sa o tom písať, šíriť, pretože by to vraj vyvolávalo nenávisť voči migrantom prevažne moslimskej viery. A to, je dnes zakázané.

Zdá sa, že slovo na „i“ sa môže len chváliť, kritika je zakázaná, znásilňovanie skupinami moslimov sa mlčky prehliada.

Prax ženskej obriezky neustále pretrváva

Denník Daily Mail v júli písal o úmrtí 10-ročného somálskeho dievčatka, ktoré umrelo po obriezke. V texte sa spomína množstvo obetí tohto zvyku. V 30-tich krajinách sveta žije okolo 200 miliónov žien a dievčat s deformovanými pohlavnými orgánmi.

OSN predpokladá, že každý rok je približne 3,9 milióna dievčat vystavených zmrzačeniu genitálií. Do roku 2030 sa v dôsledku očakávaného rastu populácie zvýši tento počet na 4,6 milióna, ak sa neprijmú naliehavé opatrenia.

Táto prax sa šíri aj v krajinách západného sveta, ktoré prijímajú migrantov zo zaostalých kultúr.

Pred mesiacom odsúdil súd v švajčiarskom Neuchâtele odsúdil somálsku matku, ktorej čin otriasol celým alpským štátom. Svoje dve dcéry nechala podrobiť zmrzačeniu ženských pohlavných orgánov.

Je to prvý takýto rozsudok vo Švajčiarsku, kde mrzačenie ženských pohlavných orgánov bolo v roku 2011 uznané za zločin podľa článku 124.

Mladé somálske dievčatá mali pohlavné orgány zmrzačené v čase, keď so svojou matkou žili v Somálsku a Etiópii v rokoch 2013 až 2015. Túto skutočnosť matka na Krajskom súde v Neuchâtel nepopierala.

V článku 124 sa uvádza: „Ktokoľvek, kto zmrzačí pohlavné orgány ženskej osoby a výrazne ju znehodnotí v jej prirodzenej funkcii alebo poškodí akýmkoľvek iným spôsobom, bude uväznený až na desať rokov.“ Zákon stanovuje, že „každý, kto spácha trestný čin v zahraničí, je tiež zodpovedný vo Švajčiarsku.

Islam a ženská obriezka

Ženská obriezka má kultúrny charakter, ale spája sa v absolútnej väčšine s islamom

Gatestone Institute uvádza, že ženská obriezka, ktorá sa väčšinou viaže na islamskú kultúru, je rovnako otrasný zločin ako znásilnenie alebo otroctvo. Avšak na Západe samozvané feministky – vrátane moslimov, ako je Linda Sarsour a nemoslimských aktivistov na krížovej výprave proti „islamofóbii“ – buď o týchto barbarských praktikách mlčia, alebo popierajú ich vzťah k islamu.

V texte na islamskej stránke sa zdôvodňuje jej oprávnenosť podľa islamu a na záver sa uvádzajú „presvedčivé“ argumenty

  • Vagína nesmrdí
  • Zabraňuje prílišnej vzrušivosti žien
  • A vôbec prospieva zdraviu ženy

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This