Pán Hlina, naštudujte si tých 10 prikázaní, hlavne to ôsme

„Nepreriekneš krivého svedectva proti blížnemu svojmu.“

Keď Alojz Hlina verejne obviňoval Štefana Harabina z odsúdenia kňaza františkánskeho rádu Cyrila Bystríka Janíka, stále bolo malé % nádeje, že proste nemal všetky informácie (o samotnom prípade Bystríka Janíka sme písali tu..)  a že sa Štefanovi Harabinovi ospravedlní. A ako by sa na predsedu KDH  patrilo pôjde na spoveď, to by asi bolo otčenášov…

Na zverejnenie dokumentov, z ktorých jasne vyplýva nevina Štefana Harabina, reagoval predseda kresťanských demokratov na svojej FB stránke spôsobom jemu vlastným.

Či je myšlienkové dielo obsiahnuté v statuse  predsedu KDH hodné kresťana nech posúdí každý sám, každopádne mi nedalo nazaujímavejšie momenty okomentovať.

Úryvky zo statusu Alojza Hlinu (hrubé písmo) s komentárom (štandardné písmo):

Štefan Harabin kontruje Alojzovi Hlinovi na jeho FB stránke. Na obrázku je situácia, kedy Alojz Hlina ešte v predošlom parlamente fyzicky napadol poslanca Antona Martvoňa. A čo bolo témou sporu? Nalievanie alkoholu mladistvým v podnikoch Alojza Hlinu

Harabin je klamár a nie len to, je to to ešte aj obrovský zbabelec, ktorý kvôli svojej kariére zničil život kňazovi.

3 Prečo vidíš smietku v oku svojho brata, a vo vlastnom oku brvno nezbadáš? 4 Alebo ako môžeš povedať svojmu bratovi: »Dovoľ, vyberiem ti smietku z oka« – a ty máš v oku brvno?! 5 Pokrytec, vyhoď najprv brvno zo svojho oka! Potom budeš vidieť a budeš môcť vybrať smietku z oka svojho brata. (Matúš 7:3-5)

Zbabelý opilec, ktorý je hanbou nášho súdnictva.

Keď o opilcoch hovorí človek, o ktorom sa verejne hovorí, že je (spolu)majiteľom niekoľkých krčiem…

V nedeľu v relácii TA3 mával rozsudkom, že on oslobodil Bystríka Janíka a nie ho odsúdil. Že s ním hanba neplieska od dverí k dverám. Jeho senát pátra Bystrika Janíka v prvom kole neodsúdil preto, lebo ten kňaz nič neurobil a nie preto, že Harabin bol hrdina. Nemôžete predsa niekoho odsúdiť za niečo, čo neurobil. Rovnako ako sa sudca nemôže obhajovať a chváliť tým, že niekoho neodsúdil za niečo, čo neurobil.

Ale potom by predsa nik nemal obviňovať Štefana Harabina za to že odsúdil, lebo neodsúdil. Či Harabin by bol hrdina v prípade, že ten kňaz to urobil a on ho neodsúdil?

Eštebáci, podobní opilci ako Harabin, vykazovali veľa roboty a minutých peňazí na monitorovanie „protištátnej“ činnosti kňazov. Nič nerobili, len sa opíjali, potrebovali však vykázať nejaký výsledok, lebo toto ich „tvárenie sa na robotu“ a žiadne výsledky už začínalo zaujímať tých najvyšších na eštebáckych poschodiach. Zinscenovali tak megaproces s pátrom Janíkom.

Vtedy protištátna činnosť, dnes extrémistická činnosť. Miesto riešenia Štefana Harabina by som privítal slová predsedu KDH smerom k dnešnému stavu slobody slova.

Páter Janík bol vo väzení a bol tam preto, lebo ho odsúdil Harabin.

Neodsúdil, vinu Bystríkovi Janíkovi prisúdil krajský súd v Košiciach. Nie je problém si zistiť, kto vtedy súdu predsedal a tam sa môže pán predseda Alojz Hlina plne angažovať. Len ten predseda krajského súdu nekandiduje vo voľbách ako konkurencia KDH, všakže…

Harabin hovorí, že som klamal, keď som povedal, že odsúdil pátra Janíka. Pýtam sa teda všetkých tých nešťastníkov, ktorí mu to veria: Prečo ma nezažaluje?

Pán Boh všetko vidí pán Hlina. A čo sa týka toho zažalovania, aj to môže byť, ak Pán Boh dá…

FB Alojz Hlina
Video z prípadu, ktorý spomína Štefan Harabin


Publikovaný

v

od

Značky: