8. prikázanie: Nepreriekneš krivého svedectva proti blížnemu svojmu. Ako Alojz Hlina krivo svedčil proti Štefanovi Harabinovi.

Alojz Hlina vyvolal pred časom údiv , keď bol nútený pred obrazovkou priznať, že nevie vymenovať všetkých 10. božích prikázaní. Tiež by som mal s tým problém, ale ja nie som predseda Kresťansko demokratikého hnutia (KDH).

Štefan Harabin Alojza Hlinu ukážkovo nachytal pri flagrantnom porušení 8-meho božieho prikázania: „Nepreriekneš krivého svedectva proti blížnemu svojmu.“

[sociallocker][/sociallocker]

Cyril Bystrík Janík (Autor: Szcpv CC BY-SA 3.0)

Alojz Hlina dlhodobo tvrdil v rôznych médiách a na rôznych miestach, že vinou Štefana Harabina bol za čias socializmu odsúdený kňaz františkánskeho rádu Cyril Bystrík Janík.

Pravda je kdesi inde, františkánskeho kňaza senát okresného súdu pod vedením Štefana Harabina oslobodil.

Prokurátor sa však odvolal a na krajskom súde v Košiciach uspel. O vine Bystríka Janíka už potom okresný súd v Poprade rozhodovať nemohol, musel len uložiť trest podľa platného zákona.

Štefan Harabin nemá problém, ak by sa odtajnilo hlasovanie senátu v Poprade ohľadom druhého pojednávania. Naznačuje tým, že v prípade Bystríka Janíka má svedomie čisté.

Možno si čitateľ povie, že či Alojz Hlina mal odkiaľ tieto skutočnosti vedieť. Mal, pretože o Cyrilovi Janíkovi je od roku 2013 krátky článok na slovenskej Wikipédii, ktorý spomínané udalosti dostatočne popisuje. A tak Alojz Hlina si mal veci pozisťovať skôr než tak hlasné svedectvo na Štefana Harabina predniesol. Ak už pre iné nie, tak pre to 8-me prikázanie, pretože:

9 Neviete, že nespravodliví nebudú dedičmi Božieho kráľovstva? Nemýľte sa: ani smilníci, ani modloslužobníci, ani cudzoložníci, ani chlipníci, ani súložníci mužov, 10 ani zlodeji, ani chamtivci, ani opilci, ani utŕhači, ani lupiči nebudú dedičmi Božieho kráľovstva.

Sväté písmo,1. list Korinťanom

(zdroj)


Publikovaný

v

od

Značky: