Vyberte položku Stránka

Ľudia v Damasku umierajú po útokoch teroristov z Východnej Ghouty, západní politici teroristov zúrivo obraňujú

Ľudia v Damasku umierajú po útokoch teroristov z Východnej Ghouty, západní politici teroristov zúrivo obraňujú

Ľudia v Damasku umierajú po útokoch teroristov z Východnej Ghouty, západní politici teroristov zúrivo obraňujú

 
 
00:00 /
 
1X
 

Za posledné dni mesiace sa zintenzívnili útoky teroristických skupín z Východnej Ghouty do Damascu. Operácia na likvidáciu teroristov vyvoláva v radoch západných politikov masívne pohoršenie.

Sýrska agentúra SANA len za posledných 24 hodín reportovala o mnohých útokoch. Počas včerajšieho dňa bolo na centrum Damasku, miestnu nemocnicu a množstvo obytných častí vypálených okolo 70 striel. Umrel jeden človek a ďalších 60 bolo zranených. Deň predtým zahynuli 3 ľudia a bolo zranených 22. Za február bol Damask terčom okolo tisícky útokov.

[sociallocker][/sociallocker]

Sýrski aktivisti prinášajú koláž s tvárami februárových obeti

Niektoré z obetí 1000 mínometných útokov za február voči Damasku, mestu, kde žije niekoľko miliónov nevinných ľudí. To je dôvod, prečo sýrska arabská armáda tvrdo bojuje proti džihádistom vo Východnej Ghoute podporovaných krajinami NATO + Saudami. Dohody o prímerí zlyhali. Všetko, čo budete počuť od západných médií, je, že „deti a civilisti“ sú napadnutí „režimom“.

Pri mínometnom prepade v štvrti Rukn Eddin zomrel jeden človek zomrel a desať ľudí bolo zranených.

Bola zasiahnutá nemocnica na Bagdadskej ulici v Damascu.  Útok teroristov z Východnej Ghouty spôsobil masívne materiálne škody na Jednotke intenzívnej starostlivosti miestnej chirurgie, poškodil zdravotnícke zariadenia v nemocnici, vozidlá zaparkované v oblasti a okolité domy.

Sedem ľudí bolo zranených pri ostreľovaní Bab Touma and Ish al-Warwar.

Mínometná paľba z Východnej Ghuoty na štvrť al-Sheikh Raslanzranila niekoľko civilistov. Paľba na oblasť Bab al-Salam spôsobila našťastie len materiálne škody.

Útoky sú hlásené aj z ďalších miest.

Sýrska armáda sa snaží lokalizovať miesta útokov a následne ich bombarduje pomocou sýrskeho a ruského letectva.

Západ bráni teroristov

Akciu, ktorú sýrska vláda spustila na oslobodenie Východnej Ghouty od teroristov, nazývajú západné médiá „hororom„.

Podľa agentúry Reuters civilisti v Ghoute čakajú na smrť od sýrskych bômb.

Európska únia v piatok vyzvala na okamžité prímerie a prístup vozidiel s humanitárnou pomocou. Vyhlásenie používa silné vyjadrenia vyjadrujúce hnev nad bombardovaní Východnej Ghouty v Sýrii.

Európska únia nemá slov na popis hororu, ktorý zažívajú ľudia vo Východnej Ghoute,“ hovorí sa vo vyhlásení Únie.

Morálnou povinnosťou a naliehavou záležitosťou je bezproblémový humanitárny prístup a ochrana civilistov … boje sa musia zastaviť okamžite,“ uviedla EÚ vo vyhlásení, ktoré odsúhlasilo všetkých 28 vlád spoločenstva.

Prezident Európskej rady Donald Tusk takisto komentoval novú vlnu útokov na Východnú Ghoutu

Tusk povedal, že EÚ vyzvala na okamžité zastavenie paľby v Sýrii. Podľa neho spojenci Damasku, Rusko a Irán umožnili nárast zvýšenia intenzity útokov na postavenia teroristov v Sýrii.

Nakoniec, obrázky, ktoré odtiaľ prichádzajú sú plné krvi. Len je otázne, či tá krv je pravá. Z arabského sveta je známe množstvo podobných scén, ako je táto

 

Bezpečnostná rada bude hlasovať

Dnes sa bude hlasovať o návrhu Bezpečnostnej rady OSN s požiadavkou 30-dňového prímeria. piatočné hlasovanie bolo odložené kvôli pripomienkam Ruska

Vláda umožnila civilistom dostať sa bezpečne preč. V letákoch, ktorý počas týždňa bol rozhadzovaný nad štvrťou, sa píše, že pre civilistov je pripravené bezpečie, ubytovanie, jedlo, lekárska starostlivosť, humanitárna pomoc. Vláda zároveň garantuje návrat domov po rozdrvení teroristov.

Teroristické skupiny, ktoré podľa ruského ministra zahraničných vecí Lavrova používajú civilistov ako ľudské štíty, iniciatívu odmietli.

Odmietame kategoricky akúkoľvek iniciatívu, ktorá sa bude snažiť dosťať obyvateľov z ich domovov a presťahovať ich inde,“ napísali v liste Bezpečnostnej rade frakcie teroristov v Ghoute.

Reportér ruského kanálu TV Zvezda tvrdí, že podľa miestnych zdrojov velenie Východnej Ghouty zakázalo civilistom odchod pod hrozbou trestu smrti

O autorovi

Príspevky za Máj

Pin It on Pinterest

Share This