1144 verzus 1488, Pročko verzus Blaha, najdrahšia cestná daň a Smer – zodpovedná zmena?

Volebný program rovnajúci sa rozsahom temer Leninovým spisom som už dlho nevidel. Viac bodov v programe ako počet pracovných dní, ktoré by trvalo volebné obdobie. Kedysi mali len zopár bodov v programe, myslím 150. Teraz je to už asi Klusov elaborát politickej frašky.

[sociallocker][/sociallocker]

Zaujalo ma však to konšpiračné číslo 1144, veľmi totiž pripomína iné číslo, o ktorom som ani len nevedel, čo znamená, kým ho neoliberáli neobjasnili a spravili tak mamutiu službu propagácii. Presne tak, ako Truban v súčasnosti propaguje ĽSNS. Kotleba mu musí za to poďakovať, ináč to nevidím.

Teraz k tomu Pročkovi a Blahovi. To, čo predvádzal Pročko sa ináč nedá nazvať iba pokračovanie Matovičovho a Naďovho cirkusu. Neviem, či mali rovnaké školenie u trápnohercov, ale vyzerá to tak. Ideálnou doslova schizofréniou Pročka v priamom prenose bolo obhajovanie daňovej optimalizácie jeho predsedu Matoviča a odôvodnenie, že to tak robia všetci podnikatelia, teda aj on. No super, že to takto berie. Bolo to trápne vystúpenie s veľmi amatérskym hereckým výkonom.

Veľmi zle nacvičené a neprirodzené vystúpenie Pročka ma len utvrdilo, že jednoducho politik z neho nebude. A ak bude, tak asi taký, ako je herec. Pročko to s Blahom prehral na celej čiare.

Aký význam má mýto, ktoré občan aj tak zaplatí v cene výrobkov. A z toho zaplateného pohltí polovicu sumy samotný výber mýta a na cesty neostane ani polovica. To pôvodne známky na okno boli oveľa efektívnejšie. (ilustračné foto: Pixabay)

Teraz k jednému z megaprúserov Smeru a to diaľniciam. Vysvetlenie kompetentných ma voľajako neuspokojilo. Zjavne to však uspokojilo banky a súkromného investora. Štát má v rámci monetárnej finančnej politiky značné možnosti získavania financií na svoju činnosť. To, čo predviedli a aké výhovorky majú v rámci tohto megapodvodu sa nedá ani popísať.

Autodopravcovia mali pravdu a aj termín štrajku si zvolili dobrý. Najviac sa dá vybaviť práve tesne pred voľbami. Určite to súvisí s ich novým sloganom „Smer – zodpovedná zmena“, čo v preklade znamená, že doteraz vládla nezodpovedná kontinuita? Ako môžu dať do programového hesla zodpovednú zmenu, keď tu vládnu už zopár rokov? To nech mi niekto vysvetlí.

Nejako ma začínajú všetky tieto strany nudiť. Ide len o korytá, respektíve ich udržanie. Najlepšie sa kradne zo spoločného.

Truban s Beblavým robia neskutočne dobrú prácu pre Kotlebu, až začínam mať podozrenie, že si hľadajú svojho nového koaličného partnera. Všade spolu a medzi nimi to len srší láskou a toleranciou. Iba Trubanov názor je ten dobrý a správny. Naozaj Kotleba nemusí absolútne nič robiť, aby bol v TV, či dokonca vyhral voľby. Na to tu má Trubana a Beblavého.

Zvážať na mítingy Ľudovej strany „bojovníkov proti fašizmu“ z okolitých segregovaných osád nie je z marketingového hľadiska ten najlepší nápad. (zdroj Magazín 1)

Kiska sa len rehoce, ako strácajú voličov. To je asi ďalší koaličný partner pre možný budúci rozdelený Smer.

Menšie strany nedostávajú absolútne žiaden priestor. Napríklad Slovenské Hnutie Obrody a Šveca som ešte nikde nevidel. Iste, vraj sa nenachádzajú v prieskumoch, no o to viac by ma zaujímali nové strany. Skutočne nové. Nie tie staré, či tzv. nové poskladané zo starých politikov. Tie neprinesú žiadne novinky.

Gabriel Huraj


Publikovaný

v

od

Značky: