Vyberte položku Stránka

JOZEF KAMENSKÝ: Závan smrti z Inštitútu ľudských práv

JOZEF KAMENSKÝ: Závan smrti z Inštitútu ľudských práv

Ktosi tvrdí, že história sa neopakuje, ale len rýmuje. Áno, nič sa nevráti v rovnakej podobe, javy majú svoje obmeny, varianty a tiež ich môžme rôzne ovplyvňovať, a to v závislosti na miere slobodnej vôle v nás. Takže väčšinou veľa toho nemeníme, všakže. Potom sa desíme, že nejde o rým, ale že hrozí doslovné zopakovanie si témy.

[sociallocker][/sociallocker]

Tiež sa náš život zopakuje na našich potomkoch a to  nás to desí. Preboha, on, ona, je presne ako ja v tomto veku!

Veru mladosť je často o vzbure proti klasickým hodnotám, búria sa hormóny a mladý človek chce pretvoriť obraz sveta k tomu svojmu momentálnemu stavu. Číta jedine to, čo mu potvrdí jeho situáciu, vyberá si  ideológiu, ktorá  požehná jeho vzbure, ktorá posvätí jeho vášne, jeho dekadenciu i excesy. To pozná hádam každý a viac tí, ktorí sa pohybovali v prostredí umenia a pod.

Hltali sme okiadzača ega Nietzseho, lichotil nám alkoholik Bukowski  a ak predsa len spiritualita, tak taká , ktorá dostáva do nirvány cez sex, napríklad Osho. „Robte čo chcete, všetko speje k Bohu, vykašlite sa na zločinné náboženstvá, ktoré vás iba ničia!“

Mal som kamaráta, vlastne v celku dobrého spoločenského postavenia, akurát tá „Venuša“ ho neustále zvádzala, aj sám tak trocha uviazol v puberte. Od celkom sporiadaného manželstva poklesol k „sexu, drogám a rokenrolu“, opustil ženu a našiel si frajerku kdesi v ďalekej Ruskej tajge, s ktorou mal syna. Žil voľne, hlásal voľnosť, ktorá často vyzerala veľmi divoko.

Ak by sa asi pred 16-timi rokmi neobesil, a jeho „venušanské“ sklony by mu zostali, určite by dnes bránil všetku agendu liberálov, či vlastne neomarxistov. Dobre poznal nosnosť toho háku, čo trčí z panela zo stropu na zavesenie lustra. Našli ho asi až po mesiaci,  s nohami už naozaj nie na zemi … Telo o váhu duše bolo ľahšie.

Nuž prešlo oných 16 rokov a Inštitút ľudských práv, ktorému šéfuje riaditeľ s povesťou klamára a zlodeja, robí na FB výrobu hoaxov. Tentoraz zaklamali, zmanipulovali slová Mariána Kuffu z predposlednej kázne a odštartovali klikaciu vojnu pod jeho videom na youtube. Vojnu založenú na lži.

Nikto si video nepozrel, ale samozrejme názor naň mal každý, Kuffa predsa musí šíriť nenávisť, veď my si to želáme. Mohol by Peter Weisenbacher manipulovať a klamať? 🙂

Peter Weisenbacher vie, čo je vodou na mlyn adolescentov s búriacimi sa hormónmi. Veď dobre poznáme to portfolio nadržancov, ktorí musia mať čo chcú tu a teraz, čo je nakoniec o psychike 3 ročných detičiek. Oni sa proste potrebujú slobodne „vykakať“, „napapať“, „vyspinkať“ a kto im v tom kvázi bráni, ten upaľuje čarodejnice, žerie malé deti, vedie križiacke výpravy a tak drzo ich chce mať rád.

Tiež ikonu šíria ruskí agenti, rovnako ako ruskú zmrzlinu a kto číta Dostojevského, toho platí Putin.

S hrôzou som sledoval na FB komenty Weisenbacherových obetí. Mnohí ani nevedeli, že trestné oznámenie na Havrana nepodal kňaz  Marián Kuffa, ale iná osoba. No je to problém? Veď my si dôvod k nenávisti, už vymyslíme.

Pri jednom mene proti-kresťanského hejtera, aj antiruského štváča  som ale zamrzol. Je to syn môjho kamaráta, ktorý sa práve pre onen „liberálny“ štýl života obesil. Syn, ktorý nenávidí Rusov, ale matku má Rusku. K „venušanskému“ typu osobnosti, či k puberte,  patrí veru aj vzbura proti rodičom, proti svojmu pôvodu.

Je v poriadku názor, je v poriadku to, že v určitom období života musíme prejsť fázou, ktorá je o nachádzaní  si svojej identity. V poriadku ale nie sú mimovládky, ktoré pod vznešenými názvami ako napr. „Inštitút ľudských práv“ manipulujú, klamú a čo je horšie, zvádzajú mladých ľudí, hecujú v nich vášne do nepríčetnosti. Ale hlavne posväcujú im ich voľný život založený na postmodernom nihilizme.

Nechcem aby tento chlapec skončil ako jeho otec, vlastne som jeho otcovi dlžný to, že keď som ho videl naozaj v zlom stave, nedohovoril som mu, to som si dlhšie vyčítal, vlastne toto si vyčítam až dodnes.

Mňa predposledné Kuffovo video neoslovilo s tými vecami o LGBT, ani som si tie veci nevšímal, ono o tom to ani nebolo. Že vraj nim vyvoláva nenávisť. Čím? Mne sa až tisli slzy do očí, keď Kuffa hovoril, že žiak nemôže byť nad učiteľa, teda my veriaci v Krista musíme počítať s ponižovaním, proste s „krížom“. Ono je to vlastne osud každého človeka – každý si nesieme svoj kríž. To je vývoj – riešime konflikty svojich duší. Lenivci ale toto nechcú a tak si načas zabezpečia falošný raj na zemi, ale aj tak skončia v utrpení a o to ešte viac vygradovanom, ako nechceli niesť určitú obeť, určité utrpenie v priebehu života.

Dokonca ma zarazil až absolútny Kuffov postoj k odpusteniu a k láske i k svojim nepriateľom a k slobode. A mal tam pravdu, že práve tieto pozitíva do nepríčetnosti nazlostili ultraliberálov. Áno, pichol im do svedomia. Zarazil, lebo sám sa mu musím ešte učiť.

Ich podvedomie si povedalo – “ Veď ten Kuffa hovorí tak nádherne, že azda prevýšil až náš humanizmus, a to je nežiadúce, lebo každý pôjde ku Kuffovi a my prídeme o živnosť.“ Tak si vymysleli lož.

Slovensko pokročí, len ak sa ľudia stanú racionálnymi v zmysle, že rozumom uchopia svoje iracionálne chcenia. Ono hoci sme Stred, máme  problém, že nás trhá zľava východ, sprava západ. Kým Slováci neskĺbia racionalitu s iracionalitou, čím sa naozaj nestatnú Stredom, dovtedy tu bude zle.

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This