Vyberte položku Stránka

Závan minulých čias v Českej televízii

Závan minulých čias v Českej televízii

Česká televízia vo svojej reportáži referovala o českej Krameriove cene „Asociace nezávislých medií„. Jej príspevok je manipulatívny a demagogický.

[sociallocker][/sociallocker]

Ak chcete vedieť, ako sa vyrába stroj času, je čas si pustiť Newsroom ČT24. Dýchne na vás atmosféra komunistického režimu. Všetko, čo nebolo v súlade s oficiálnou líniou komunistickej strany bolo dezinformácia, konšpirácia, temné sprisahanie imperialistickych síl. Česká televízia pripravila stroj času.

Budúci študenti histórie nemusia prácne otvárať archívy, aby sa dozvedeli, ako vyzerali angažované príspevky Československej televízie v roku 1988. Úplne stačí, keď namiesto Krameriovej ceny si prepíšete napr. Sacharovova cena (vznikla v roku1988), keď namiesto konšpiračných subjektov ako Parlamentné listy, či nejaké iné si zadáte Charta 77 a namiesto mien z reportáže si dosadíte mená ako Havel, Diensbier, Čarnogurský.

Máte výsostne aktuálnu reportáž, kde aj mienka uvedených „osobností“ a „kritických organizácií“ presne zodpovedá charakteru doby. Aj v časoch socializmu boli „nezávislé“ (samozrejme režimu poplatné) organizácie a proti Charte 77 sa dokonca podpisovali masové protesty a organizovali sa verejné manifestácie nesúhlasu.

To všetko je Česká televízia dnes – rovnako ako aj médiá tak v Česku ako aj na Slovensku. Od komunistických čias a potrebe „jednotnej línie strany“ sa to prakticky vôbec nelíši. Sloboda názoru? Sloboda iného myslenia? Demokratická súčasť pluralizmu? Samé nebezpečné veci…

Naopak treba čo najdrastickejšie zasiahnuť, vyhodiť z práce, zbaviť biznisu apod. Všetko čo je odlišné je podozrivé a ideologicky závadné.

Vitajte do čias reálneho – už nie socializmu – ale liberálnej demokracie. Ktorá nie je ani liberálna ani demokracia. Presne tak ako ľudová demokracia v minulých časoch nebola ani ľudová ani demokracia.

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This