Záhada stratených strategických bombardérov ruskej armády

Portál Business Insider informoval o flotile lietadiel, ktoré odleteli včera poobede z Ruska. Podarilo sa vypátrať len dve z nich.

[sociallocker][/sociallocker]

Flotila, ktorá pozostávala zo strategických bombardérov – troch TU-160 a troch TU-95, sprevádzaných lietadlami MiG-31 a tankovacími lietadlami sa vydala na výlet okolo Nórska do Severného mora.

TU-160 je bombardér, ktorý je schopný niesť náklad 40 ton zbraní a TU-95 odvezie 20ton zbraní rôzneho druhu. Môže to byť náklad bômb, alebo rakiet, alebo aj zbraní s jadrovými hlavicami.

Niet divu, že informácia vzbudila v NATO poplach. K hraniciam, ktorý je pod kontrolou Veľkej Británie však prileteli len dve lietadlá TU-160. K nim sa pripojili lietadlá Kráľovského letectva a keď sa nad Severným morom, zhruba na úrovni polovici Anglicka otočili, odprevadili ich naspäť. Vzhľadom na povahu hrozby do vzduchu vyleteli aj lietadlá Rafale francúzskych vzdušných síl

Avšak zvyšné štyri lietadlá nikto nereportoval. Je to zvláštne, keď si človek predstaví, že išlo o nosiče, ktoré mohli viezť dokopy náklad 100 ton bômb a rakiet, aj s atómovými hlavicami.

Sú dve možnosti – buď sa nebadane stratili z dohľadu krajín NATO, čo nie je príliš dobrá vizitka.

Alebo si to Angličania vymysleli


Publikovaný

v

od

Značky: