Vyberte položku Stránka

Zachráňme úbohých moslimov.

Zachráňme úbohých moslimov.

Portál Pravý Prostor zverejnil záslužný článok. Konečne sa niekto vážne zamyslel nad osudom trpiacich moslimov, ktorí sa stretávajú s nepriateľským prostredím. Ľudia na nich útočia tým, že po nich vrhajú agresívne pohľady a dokonca sa občas násilne bránia, keď si obyčajný migrant chce len na určitý čas požičať nejakú vec.

[sociallocker][/sociallocker]

AKO UCHRÁNIŤ ÚBOHÝCH MOSLIMOV V NEMECKU PRED ÚTOKMI?

Ako už sme sa z médií dozvedeli, v bývalej NDR pribúda útokov na vyznávačov jedného mierumilovného náboženstva. Len za posledný týždeň naše médiá zaznamenali dve napadnutia. Je teda jasné, že sa tomuto počínaniu nemožno nečinne prizerať a je potrebné urobiť preventívne opatrenia, ktoré by podobným udalostiam zabránili. Prichádzam teda hneď s tromi nápadmi, ktoré sa v minulosti osvedčili.

NÁRAMKY PROTI NAPADNUTIU

Inšpiráciu sme našli vo Švédsku, kde sa tamojšia polícia rozhodla riešiť zvýšenú vlnu znásilňovania rozdávaním náramkov s nápisom, ktorý by prípadných útočníkov od znásilnenia odradil. Na náramku bol vytlačený nápis „Nesiahať„. Myslím, že pre nemecké úrady by nemalo predstavovať problém vytlačiť väčší počet týchto náramkov a iným nápisom, treba „Nenapadať„.

DRŽAŤ SI ÚTOČNÍKA OD SEBA NA DĹŽKU PAŽE

Keby náramok útočníka neodradil, potom môže pomôcť recept primátorky Kolína nad Rýnom Henriette Rekerovej. Tá poradila Nemkám, ktoré by sa mohli stať terčom sexuálne obťažujúceho útoku, aby sa od prípadných útočníkov držali na vzdialenosť dĺžky paže. Myslíme, že ak to dokáže uchrániť ženu pred nadržaným svalovcom, uchráni to každého.

NEPROVOKOVAŤ SVOJÍM VZHĽADOM

Inšpiráciu možno tiež nájsť u švédskych a v menšej miere aj u nórskych žien. Napr. v Götteborgu alebo v Malmö si Švédky čoraz častejšie farbia svoje blonďavé vlasy na tmavšie odtiene alebo sa zakrývajú hidžábom, prípadne nikábom alebo burkou, ak sa chystajú do miest v blízkosti no-go zón. Pretože v priemere sú vyznávači islamu v Nemecku stále tmavší ako rodení Nemci, môžu takisto urobiť nejaké opatrenia, aby prípadných útočníkov neprovokovali. Použiť nejaký krém, ktorý im zosvetlí pleť, zafarbiť si vlasy na blond, obliekať sa do typicky dederonského oblečenia.

Verím, že moje recepty pomôžu k upokojeniu situácie v Nemecku. Ak napádaní ukážu Nemcom svoju vľúdnejšiu tvár a dajú najavo trochu pochopenie pre ich kultúru, iste sa vzájomné spolužitie stane kvalitnejším. Hľadajme, čo nás spája, nie to, čo nás rozdeľuje. Len tak dosiahneme vzájomné porozumenie.

Zdroj: Pravý Prostor

O autorovi

Príspevky za Máj

Pin It on Pinterest

Share This