Aj na slovanských životoch záleží – smrť Slováka v policajnej cele v Belgicku

Máme žiaľ aj my na Slovensku svojho Floyda, podobnosť oboch prípadov sa nedá nevidieť. A tak niet divu, že verejnosť na túto táto smutnú verejnosť reaguje heslom „Na slovanských životoch záleží“.

Na druhej strane nie je na mieste tlak opozície na slovenskú vládu aby spustila nejakú formu nátlaku na belgické úrady, keďže belgické úrady konajú. Skôr je tu otázka prečo sa slovenské úrady viac nezaujímali o celú vec v roku 2018, prečo si vtedy nevšimli, že na celej veci niečo nesedí.

Vrcholom zla je to ťažko pochopiteľné hajlovanie policajtky. Že by „rexisti“ (pozn. Leon Degrelle s jeho SS divíziou Vallonien – narobili kopec zverstiev v Rusku a za čo považovali Slovanov je škoda aj písať) mali stále v Belgicku svojich nasledovníkov?

Každopádne počas posledných desaťročí v niektorých krajinách EU chovanie niektorých úradov a aj časti obyvateľstva (pozn. veď aj úradníci sú z radov obyvateľov) voči ľuďom z dnešných východných štátov EU v mnohom napĺňalo definíciu rasizmu a diskriminácie. A žiaľ ako vidíme, stále to nie je len minulosť,

(ilustračné foto: Maxpixel)


Publikovaný

v

od

Značky: