Vyberte položku Stránka

Za únik daňových informácii o Kiskovi môže jednotlivec

Za únik daňových informácii o Kiskovi môže jednotlivec

Nebolo to spôsobené systémovou chybou finančnej správy. Podľa INFO.SK to uviedol to prezident Finančnej správy SR František Imrecze s tým, že daniari chcú toto zlyhanie dôkladne vyšetriť.

Definitívne je to zlyhanie jednotlivca, nie je to žiadna systémová vada vo finančnej správe. Akým spôsobom boli jednotlivci motivovaní, aby sa uchýlili k trestnému činu porušenia daňového tajomstva, naozaj neviem. Mrzí ma, že sa to v tejto spoločnosti deje,“ skonštatoval Imrecze.

Informoval, že daniari mali veľmi rýchlo vyselektovaný úzky okruh ľudí, ktorí sa cez informačné systémy pozreli na spisy prezidenta. „Identicky sme postupovali pri vyšetrovaní v prípade ministra Petra Žigu. Rovnako máme identifikovaný úzky okruh ľudí, čo sa týka systémov,“ doplnil Imrecze. V prípade prezidenta bolo podľa neho podané trestné oznámenie, podané má byť aj v prípade Žigu.

Stále som presvedčený o tom, že 99 % ľudí finančnej správy si plní svoje povinnosti korektne a rešpektuje daňové tajomstvo. Naozaj sa tu bavíme o zlyhaní jednotlivca. Urobíme všetko pre to, aby sme ho vyšetrili. Robí sa to veľmi ťažko, pokiaľ je to fyzický únik, že si niekto niečo skopíruje a niekomu to odovzdá,“ dodal Imrecze.

O autorovi

Príspevky za Júl

Pin It on Pinterest

Share This