WELT: Moslimovia do Európy prichádzajú, aby ju ovládli, hovorí tajný izraelský agent

Týždeník Welt priniesol desivú výpoveď izraelského novinára, ktorý cestoval v prestrojení do Nemecka ako sýrsky utečenec, aby sa „pripojil“ k islamistom

Významný izraelský novinár Zvi Jecheskeli, ktorý sa stal prestrojil za zbožného moslima, odhalil, aké ľahké by pre islamistov mohlo byť prejdenie cez hranice Nemecka a prihlásenie sa k „sýrskym utečencom„.

[sociallocker][/sociallocker]

Jecheskeli strávil v ohrození života niekoľko rokov pri natáčaní dokumentárneho filmu o úlohe a vplyve Moslimského bratstva v uliciach Nemecka, Francúzska, Británie a Turecka. Kým organizácia je v niektorých krajinách legálna a má pridružené politické strany, v iných krajinách ako je Rusko, Saudská Arábia a Egypt je zakázaná ako teroristická skupina.

Infiltrovanie sa do radov Moslimského bratstva je skutočne výzvou, pretože skupina je „známa svojou nedôverou“ k prišelcom, ktorým by „nikdy“ neumožnili nahliadnuť do svojich plánov, povedal Jecheskeli pre Die Welt.

Jeho päťdielnu sériu s názvom „Falošná identita“ začali vysielať na izraelskom Kanáli 10. Izraelská spravodajská služba Mossad bola na Jecheskeliho tajne napichnutá a sledovala ho pomocou skrytých kamier a mikrofónov, aby ho zachránila v prípade núdze.

Úlohou bolo zistiť, či moslimský fundamentalista môže legálne vstúpiť do Nemecka a nadviazať kontakty s kolegami islamistami. Pre svoju odvážnu púť, sa premenil za pomoci súčasných aj vyslúžilých agentov Mossadu na Šejka Khaleda Abu Salaama, alebo Abu Hamsu.

Chcel som hovoriť o nebezpečenstvách, ktorým je Európa vystavená zo strany radikálneho islamu. Nie som viazaný pravidlami politickej korektnosti a môžem otvorene hovoriť pravdu,“ povedal pre Die Welt Jecheskeli, najznámejší izraelský expert na arabský svet.

Svojim vyšetrovaním 47-ročný novinár, perfektne hovoriaci arabsky, poukazuje na to, ako ľahko je pre islamistov prepašovať svojich nasledovníkov do Európy. „Všetko, čo potrebujete na získanie azylu v Nemecku, je sýrsky pas.“ A to sa ukázalo byť ako úplná maličkosť.

Na pokyn spravodajského dôstojníka sa Jecheskeli najprv spojil so sýrskou komunitou v Istanbule, kde rýchlo získal sýrsky pas. Dokument ho údajne stál len 1250 amerických dolárov a vyzeral „prakticky ako pravý„.

O niekoľko dní neskôr sa novinár ocitol v zariadení pre sýrskych utečencov v Berlíne. Jecheskeli povedal, že žiadny z utečencov, s ktorými sa tam stretol, nemal v úmysle integrovať sa.

Novinár má šťastie: sociálny pracovník, s ktorým sa stretol, je Palestínec, ktorý emigroval do Nemecka z Gazy v roku 1978. Po niekoľkých vtipoch o palestínskom prezidentovi Mahmúdovi Abbásovi má Jecheskeli všetky potrebné doklady, oficiálne sa považuje za utečenca a má nárok na výhody sociálneho zabezpečenia.

S pomocou Allaha tu začínate nový islamský život,“ hovorí nemecký sociálny pracovník s palestínskymi koreňmi Jecheskelimu a zároveň mu dáva rady, ako podvádzať nemecké úrady a priviesť vlastnú rodinu do Európy.

Ako sem privediem svoju ženu a deti?“ pýta sa Jecheskeli. „Vlastne musíš počkať tri roky,“ odpovedal muž. Ak je to príliš dlho, „len ich hneď zober cez more,“ hovorí sociálny pracovník a ponúka praktickú pomoc pri plánovaní nelegálnej plavby.

Podľa Jecheskeliho je Nemecko v nebezpečenstve, ale novinár podľa Die Welt za hrozbu nepovažuje islamský terorizmus. „Nikto nevie v skutočnosti povedať, čo pre Európu znamená politický islam,“ povedal Jecheskeli pre noviny. Vo svojej dokumentárnej sérii pripomína kázania Yusufa al-Qaradawiho, dlhoročného člena Moslimského bratstva.

Islam bude opäť dominovať Západu a Európe,“ prisahal egyptský islamský teológ.

Od vypuknutia utečeneckej krízy v roku 2015 do Nemecka vstúpilo viac ako milión migrantov, čo podnietilo silné antiimigrantské nálady a protesty proti politike otvorených dverí nemeckej kancelárky Angely Merkelovej. V októbri minulého roka sa Merkelovej CDU a jej bavorská sesterská strana CSU dohodli na obmedzení príjmu žiadateľov o azyl v Nemecku na 200 000 ročne.

Minister zahraničných vecí Sigmar Gabriel v decembri uviedol, že miestne spoločenstvá by mali byť primerane vyplácané za prijatých utečencov, aby sa znížilo sociálne napätie. Dodal, že Nemecko sa stáva „vysnívanou krajinou,“ podobne ako boli USA v 19. storočí.

Zdroj: Die Welt


Publikovaný

v

od