Vyberte položku Stránka

WASHINGTON POST:  Ruský veľvyslanec povedal, že Kushner chcel tajný komunikačný kanál s Kremľom

WASHINGTON POST:  Ruský veľvyslanec povedal, že Kushner chcel tajný komunikačný kanál s Kremľom

Washington Post tvrdí, že ruský veľvyslanec v USA Sergej Kisljak diskutoval so zaťom Donalda Trumpa možnosť zriadenia tajného a bezpečného komunikačného kanála medzi Moskvou a Washingtonom pred uvedením do úradu, píše Washington Post.

Washington Post s odvolaním sa na predstaviteľov USA zoznámených s údajmi americkej rozviedky tvrdia, že Jared Kushner na začiatku decembra 2016, počas stretnutia s Kisljakom v mrakodrape Trump Tower údajne ponúkol zaviesť tajný komunikačný kanál medzi Moskvou a prechodným tímom Trumpa, s využitím na tento účel ruskej diplomatickej misie v Spojených štátoch.

Schôdzky, ktorá sa konala 1. a 2. decembra, sa vraj zúčastnil aj bývalý americký poradca pre národnú bezpečnosť prezidenta Michael Flynn, uviedli noviny s tým, že Kisljaka ohromil návrh používať ruské veľvyslanectvo alebo konzulát pre komunikáciu.

Nedávno americké médiá uviedli, že prebiehajúce vyšetrovanie „ruského spojenia“ Trumpa má záujem o informácie o rokovaniach Kushnera so šéfom ruskej Vněšekonombank Sergejom Gorkovým v decembri 2016.

Navyše Kushner a bývalý poradca pre národnú bezpečnosť na prezidenta Michael Flynn sa v decembri 2016 stretli s ruským veľvyslancom v USA Sergejom Kisljakem v newyorskom Trump Tower.

Nedávno bol menovaný zvláštny prokurátor Robert Mueller, aby preskúmal „Trumpove vzťahy s Ruskom“, ktoré popiera ako Biely dom, tak Kremeľ.

Okrem toho dve paralelné vyšetrovania prebiehajú vo Výbore pre spravodajskú činnosť Senátu a v Snemovni reprezentantov amerického Kongresu.

Hovorca ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharová v tejto hysterické situácii zdôraznila, že Moskva vyzýva na zastavenie toku „nepodložených klamstiev“ proti ruskému veľvyslancovi v USA Sergejovi Kisljakovi.

Na druhú stra WP tvrdí, že „Rusko občas prináša nepravdivé informácie do komunikačných kanálov, o ktorých sa domnieva, že sú monitorované ako spôsob vypúšťania dezinformácií a zmätku medzi analytikmi v USA. Úradníci však uviedli, že nie je jasné, čo by Kisljak získal tým, že by nesprávne charakterizoval kontakty s Kushnerom pre Moskvu, a to najmä v čase, keď Kremeľ ešte stále videl, že sa môžu dramaticky zlepšiť vzťahy s Trumpom. Zjavný záujem Kushnera o vytvorenie tajného kanála s Moskvou a nie skôr sa spoliehať na americké vládne systémy pridal k intrige okolo vzťahu Trumpa s Ruskom, uzatvára Washington Post.

O autorovi

Príspevky za Júl

Pin It on Pinterest

Share This