Výzva premiérovi – čo by som odporúčal ešte proti corone

Skutočne to odporúčam, aby sa železnice zamysleli nad rušením vlakov.

Prečo? Pretože koncentrujú cestujúcich. Radšej by som zrušil po dobu karantény cestovné zadarmo a to ako pre študentov, tak aj pre dôchodcov. Študenti a žiaci to zneužívajú a možno aj riziková skupina dôchodcov.

Ďalej by som rozdelil poobedňajšie prestávky v podnikoch a na úradoch tak, aby sa zamestnanci nekoncentrovali na jeden čas, napríklad počas obedňajšej prestávky v obchodoch, ale aby časy postupne v rámci miest a regiónov v spolupráci s podnikmi rozplánovali aspoň na intervaly od nejakej 10:00 do 15:00. Čiže mali by to rozdeliť na napríklad 6 rozličných časových prestávok.

(ilustračné foto: Pixabay)

Podobne obchody s potravinami by mali byť otvorené čo najdlhšie, respektíve by mali regulovať počet kupujúcich ešte pred vstupom do uzavretého obchodu, ak sa to dá, aby nevznikali príliš dlhé rady a nával pri regáloch. Čiže regulovať ešte pred vstupom počet nakupujúcich. Jeden von a jeden dnu. Podobne aj lekárne či drogérie, kde by som na dvere dal, aby vstupovali po jednom ak je to možné.

Ešte jedno odporúčanie pre Bratislavu, asi by som nariadil zákaz cestovania a uvalil karanténu. Takúto nezodpovednosť ako predvádza tento kúsok Slovenska sa tak často nevidí.

No a posledná vec je pokutovanie našej minority pri zneužívaní rýchlej pomoci a sanitiek pre ich pobavenie.

No a teraz k tým zlým komunistom, ktorí mali sklady CO a pripravené balíčky či možnosti využívania verejných priestorov v prípade katastrof.

Asi sa budeme musieť vrátiť k takýmto plánom. Slovensko bude musieť určite pripraviť plány v prípade takýchto pohrôm. Voľajako sme si zvykli, že nám nejako nič nehrozí. Matka príroda nám to zrátava, ale zatiaľ len s výkričníkom. Školy by na takéto ľahšie prípady, ale aj ťažšie boli priam ideálne. Stačilo by pripraviť lôžka atď..

Áno, musíme mať plány a dostupné plány. Naša závislosť na dovoze a nesebestačnosť je priam do očí bijúca!!!

EÚ skolabovala a je absolútne neschopná inštitúcia, je v totálnej kríze, ktorá absolútne nevie zvládať krízové situácie.

Gabriel Huraj, blog

(úvodné foto: podklad Pixabay)


Publikovaný

v

od

Značky: