Vražda Sarah Halimi – nepochopiteľná miera tolerancie francúzskych súdov voči islamistickému antisemitizmu.

(úvodné foto: Kobili Traoré – zdroj FB, VK)

Závažné informácie o situácii vo Francúzsku prinesol  Gatestone Institute.

Obyvateľka Paríža Sarah Halimi bola 4. apríla 2017 vyhodená z okna alebo balkóna, z tretieho poschodia svojho bytu. Jej vrah ju pred zavraždením mučil. Susedia počuli krik a zavolali políciu. Prišlo deväť policajtov, ale keď cez dvere bytu počuli mužský hlas kričať „Alláhu Akbar“ tak nezasiahli, čo ospravedlňovali (takmer hodinovým !!!) čakaním na posily. Počas tej doby Sarah Halimi zomrela na zranenia nezlučiteľné so životom.

Pitevná správa ukázala desivú skutočnosť: všetky kosti v tvári mala zlomené, niektoré z nich boli rozbité tvrdým predmetom, pravdepodobne kladivom a na jej tele bolo 22 bodných rán.

Vrah Kobili Traoré neskôr vyhlásil : „zabil som satana“ plus k tomu to, že počas mučenia svoje obete recitoval verše z Koránu a Korán mu „prikázal zabiť Žida.“ Povedal tiež, že predchádzajúci deň strávil v blízkej mešite. Bol umiestnený do psychiatrickej liečebne, kde pri vyšetrení psychiatrovi povedal, že fajčil marihuanu.

Sudkyňa Anne Ihuelou 6 mesiacov odolávala tlaku právnikov rodiny Halimi, ktorí požadovali považovať za motív vraždy antisemitizmus. A aj tak usúdila že Traoré nie je za svoj čin trestne zodpovedný, pretože drogy ovplyvnili jeho rozhodovacie schopnosti.

Odvolací súd uznal, že Kobili Traoré vraždil úmyselne a aj to že antisemitizmus je priťažujúca okolnosť“ avšak v rozsudku stálo,  že kvôli „dočasne zníženým rozlišovacím schopnostiam“ nie je vrah „trestne zodpovedný“ , nemôže byť súdený a musí byť prepustený.

„antisemitská vražda sa tak môže stať jediným typom vraždy, ktorá je ospravedlniteľná drogami, zatiaľ čo vo všetkých ostatných prípadoch sú drogy priťažujúcou okolnosťou .“

Francis Kalifat, Prezident Rady židovských inštitúcií vo Francúzsku

 „ak by obeťou nebola židovka a vrahom by nebol moslim, tak by bol rozsudok iný.“

Gilles William Goldnadel, právny zástupca rodiny obete

Meyer Habib (Foto: FB)

„časť francúzskeho súdnictva si zrejme praje ospravedlňovať islamskej antisemitské vraždy. Oslobodenie antisemitského vraha bez súdu je pre francúzske Židov otrasným signálom.“

Meyer Habib, Poslanec parlamentu

„Máme si z toho vyvodiť, že akékoľvek zdrogované indivíduum má právo vraždiť Židov?“

Haim Korsia, vrchný francúzsky rabín

„Keď niekto vraždí v mene Alaha, tak je nezmysel ospravedlňovať ho jeho nepríčetnosťou. Tieto krvavé udalosti sú dôsledkom nasadenia islamistov do našej krajiny a ich propagandy šírené prostredníctvom ich mešít, kníh, satelitov a prejavov. Islamisti tak ukazujú svoju silu … situácia sa vymkla kontrole. „

Celine Pina, Le Figaro 

A prípad Sarah Halimi nie je vo Francúzsku ojedinelým javom…

Viac na Gatestone Institute (zdroj…)


Publikovaný

v

od