Vyberte položku Stránka

Volkswagen oznámil, že podpísal s ruskou automobilkou GAZ dohodu o predĺžení spolupráce pri produkcii áut značiek VW a Škoda do roku 2025.

Volkswagen oznámil, že podpísal s ruskou automobilkou GAZ dohodu o predĺžení spolupráce pri produkcii áut značiek VW a Škoda do roku 2025.
Nemecká automobilka Volkswagen (VW) plánuje posilniť svoju pozíciu na ruskom trhu, ktorý sa po predchádzajúcom útlme postupne zotavuje, informuje Reuters.
Ruský trh s autami zápasil v minulých rokoch s výrazným poklesom, v dôsledku čoho ho napríklad v roku 2015 opustila americká automobilka General Motors. Volkswagen však v investíciách pokračoval a pred dvoma rokmi začal v novom závode v Kaluge (170 kilometrov juhozápadne od Moskvy) s výrobou motorov.
Volkswagen dnes oznámil, že podpísal s ruskou automobilkou GAZ dohodu o predĺžení spolupráce pri produkcii áut značiek VW a Škoda do roku 2025. V rámci tejto dohody bude Volkswagen dodávať ruskej firme aj naftové motory pre ľahké úžitkové vozidlá vyrábané spoločnosťou GAZ.

„Vďaka tomuto zámeru, sme urobili ďalší dôležitý krok v našej globálnej stratégie šampiónov a jasne demonštrujeme náš záväzok na ruský trh,“ povedal VW nákladné autá šéf Andreas Renschler.

Minulý rok klesol predaj áut spoločnosti Volkswagen vrátane jej luxusných vozidiel Audi a Porsche v Rusku o 4,3 %. Tento rok sa však očakáva opätovné zotavenie trhu, na čo poukázali tri ostatné mesiace. V marci sa celkový predaj áut v Rusku zvýšil medziročne o 9,4 %, v apríli o 6,9 % a v máji dosiahol rast takmer 15 %.

O autorovi

Michal Sumichrast

Zameranie na Umenie a Kultúru / Editor Slobodného Výberu

Pin It on Pinterest

Share This