Vyberte položku Stránka

Volili medzi Ficom a zradou. Zvolili zradu, budú mať Fica.

Volili medzi Ficom a zradou. Zvolili zradu, budú mať Fica.

Zmena zákona, ktorým by mohli poslanci zvoliť ústavných sudcov priamo hlasmi 90 poslancov, neprešla. V rozhodujúcej chvíli otočili príslušníci strany ĽSNS. Tým zabetónovali pozíciu súčasného systému, ktorý nahráva zmenám idúcim presne proti tomu, čo doteraz hlásali. Ich argument, že nechceli, aby bol zvolený Fico, je smiešny.

[sociallocker][/sociallocker]

Veľmi trpko túto chvíľu opísal známy patriot Jerguš Lapín na sociálnej sieti.

Už nadpis hovorí, čo si o konaní Kotlebovcov myslí: Deň (noc), keď to kotlebovci totálne po*rali

Kotlebovci uprednostnili vlastné ego pred Slovenskom

Tvrdí, že „kotlebovci uprednostňujú svoje ego a stranícke záujmy pred záujmami Slovenska a Slovákov.

Podľa neho je súčasný prezident Kiska extrémne veľkou hrozbou pre budúce fungovanie Ústavného súdu, čo by vraj narušilo štátnosť ako takú.

Hoci je Fico hrozbou pre fungovanie súčasnej politiky, keďže ovláda skorumpovanú stranu, myslí si, že aj keby sa dostal na Ústavný súd, narobil by menej škody než pri ovplyvňovaní vlády a udržiavaní strany Smer pri živote.

Doslova tvrdí, že „odprataním R. Fica na ÚS by sa mohli začať toľko potrebné čistky v štáte.

Myslí si, že „v slovenskej politickej realite je Fico najdôležitejším politikom a jeho odpratanie by práve tieto čistky mohlo naštartovať. Pokiaľ bude Fico v aktívnej politike, žiadne podstatné čistky nehrozia.“

Z toho dôvodu Lapin neberie argumenty, že zabraniť Ficovi dostať sa na ÚS je dostatočné zdôvodnenie nehlasovania. V skutočnosti je to hlavne snaha prejaviť svoje ego a popritom záujem Slovenska nie je podstatný.

Kiskovi vraj kotlebovci nabili zbraň na znefunkčnenie ÚS a tým sa znemožnili.

Prepáčte, ale debilita kotlebovcov sa stala neúnosnou a je to na zaplakanie. Lebo nabiť zbraň Kiskovi s odôvodnením “Lebo Fico!” môže skutočne len debil alebo antislovák,“ tvrdí Lapín

90 hlasov zástupcov ľudu má väčšiu legitimitu

K téme sa vyjadril prezidentský kandidát Milan Krajniak

Podľa neho išlo hlavne o stret medzi liberálmi, ktorí podporu na Slovensku nemajú a konzervatívcami, voči ktorým bojuje Kiska. Liberáli zneužívajú súdny aktivizmus, aby cez súdy pretláčali agendu, ktorú inak nemajú šancu dostať do života.

Ústavný súd je pre neomarxistov najdôležitejší ústavný orgán, pretože môže „prepisovať“ zákony, pravidlá hry a hodnoty v spoločnosti bez ohľadu na vôľu ľudí vyjadrenú vo voľbách,“ tvrdí Krajniak.

Navrhovaná zmena, ktorá by vynechala prezidenta, ak by dostal nejaký kandidát 90 hlasov poslancov, neomarxistov a ich podporovateľov v parlamente doslova vydesila.

Fico by aj tak nikdy nemohol byť týmto spôsobom zvolený, 90 hlasov by nikdy nedostal. Avšak dôležité je, že hrozila voľba konzervatívnych sudcov, ktorí by znemožnili použitie súdu ako zbraň na väčšinovú slovenskú spoločnosť.

Neomarxisti združení v SaS, Oľano, Spolu a Progresívnom Slovensku vykrikovali v parlamente, že to má Robert Fico isté a ide na ústavný súd. Z logiky veci to bola, moderne povedané, „fake news„.

Podľa Krajniaka opoziční poslanci buď nevedia počítať, alebo vedome klamali. A pýta sa čo je horšie…

Ústavný sudca zvolený 90 hlasmi poslancov parlamentu bez prezidenta je pre mňa viac legitímny, ako súčasný stav, teda 39 poslancov a súhlas prezidenta,“ myslí si Krajniak

Dodáva, že „v dobe neustáleho neomarxistického tlaku z Bruselu je možnosť parlamentu odolávať takýmto tlakom jedinou zárukou spätnej väzby, že keď sa aj niečo pokazí, bude sa to dať ešte opraviť. V demokracii by mali v konečnom dôsledku rozhodovať ľudia a nimi zvolení poslanci parlamentu a nie nikým nevolené elity, nech sa tieto elity schovávajú pod akokoľvek vznešene nazvaný pláštik.

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This