Vyberte položku Stránka

Vojna Andreja Danka s Marianom Kotlebom pošle SNS do bezvýznamnosti, smerom k zániku.

Vojna Andreja Danka s Marianom Kotlebom pošle SNS do bezvýznamnosti, smerom k zániku.

„.Začala sa vojna s vami, pán Kotleba, akú som viedol s Jánom Slotom.“

(Zdroj TA3 – Začala sa vojna, pán Kotleba. Dankovým cieľom je koniec ĽSNS)

Rôzni tzv. intelektuáli, tretí sektor, rôzne mimovládne organizácie, tí všetci by veľmi radi videli ĽS Naše Slovensko zakázanú.

Migračná kríza je stále dôležitým, až rozhodujúcim aspektom domácej politiky členských štátov EU. (foto: Pixabay)

Množstvo zo 170 evidovaných podaní s požiadavkou podať Najvyššiemu súdu návrh na rozpustenie ĽSNS údajne pochádza práve  z okruhu ľudí a organizácií, ktoré žiadajú presídľovanie migrantov na  Slovensko. Budúcnosť Slovenska vidia v multikultúre spojenej s väčším zastúpením islamu  v spoločnosti.

Je logické, že týmto zámerom najviac prekáža ĽS Naše Slovensko. Dá sa pochopiť aj to, že „progresívni a liberálni“ vidia riešenie už len v presadení zákazu strany, keďže mediálne kampane, spojené s cenzúrou opačných názorov, nedosiahli stanovený cieľ.

Prečo ale chce za zákaz ĽS Naše Slovensko prevziať politickú zodpovednosť práve Slovenská národná strana? Navyše v čase, keď už niektoré iné politické strany premýšľajú nad tým, ako k sebe získať „kotlebovoliča“, ktorý hokejovo povedané, po zákaze „svojho klubu“ ostane na „drafte“.

Vedenie Slovenskej národnej strany (SNS) si v poslednej dobe počína viac než divne.

[sociallocker][/sociallocker]

Jean-Claude Juncker a Andrej Danko (foto: Flickr)

Pred pár dňami prebehla sociálnymi sieťami informácia o tom., že Andrej Danko naznačil zmenu pozície SNS vo veci presídľovania migrantov na Slovensko. SNS po novom vidí v presídlených migrantoch prínos, ak tí budú rešpektovať náš právny poriadok. Lenže, či budú alebo nebudú ho rešpektovať, to zistíme až keď tu budú.

Andrej Danko sa modlí pri „Múre nárekov“

Vedenie ĽS Naše Slovensko sa na druhej strane mýli v tom, že za krokmi Andreja Danka vidí jeho návštevu v Izraeli. Poznajúc málinko tamojšie pomery a starosti, tam im Andrej Danko so svojimi „kauzami“ mohol pripadať skôr úsmevný „vlezdoprdelista“, než posol vážnych správ. Nejaké príspevky na FB nerozhádžu príslušníkov národa, ktorý napríklad vo Francúzsku či v Nemecku zažíva pre svoju vieru priame fyzické útoky, dokonca aj vraždy, a vo svojej vlasti prežíva terorizmus Hamasu a podobných organizácií.

Voliči SNS sú v mnohom blízki voličom ĽS Naše Slovensko. Voličom SNS iste neujde podiel SNS na zákaze „Kotlebovej strany“, čo by znamenalo to u drvivej väčšiny z nich definitívny rozchod so SNS. Zakázanú ĽS Naše Slovensko voliť samozrejme už nebudú môcť a tak sa poberú do Smeru, k nevoličom, k Mečiarovi…

Bola by iná naivita očakávať, že by SNS tento masívny úbytok voličov nahradila voličmi, ktorí kladne oceňujú podporu  migrácie a s tým súvisiaci tzv. „boj proti fašizmu“. Takí voliči sú  alergickí na slovo národ ako také. Tí k SNS neprejdú nikdy, ani keby SNS  požadovala dvojnásobok Bruselom pridelených migračných kvót.

Mnoho členov a voličov SNS vidí Jána Slotu ako lepšieho lídra strany, než je dnes Andrej Danko (foto: Wikipedia)

Pre stúpencov multikulturálneho sveta na Slovensku by to bola nádherná situácia, kedy by sa podarilo zničiť okrem ĽS Naše Slovensko aj SNS. Navyše ĽS Naše Slovensko by bola obnoviteľná hneď,  akonáhle by sa stratila možnosť represie, ale SNS by bola pochovaná na veky, odvrhnutá samotným národom.

Nedá sa predpokladať, že vedenie SNS je tak naivné, že tento vývoj nedokáže predvídať. Koná ako koná, vedome a zámerne.

Teraz sú na ťahu radoví členovia SNS, buď začnú požadovať zmenu vedenia, alebo sa budú len bezmocne prizerať postupnému a hlavne potupnému koncu svojej strany.

Dopyt po národnej strane nezanikne zákazom ĽS Naše Slovensko a úpadkom SNS. A tak sa môžeme tešiť na nový politický subjekt s  pronárodným zameraním. Možno na Slovensku vznikne niečo také, ako je v Taliansku Liga Mattea Salviniho.

O autorovi

Príspevky za Máj

Pin It on Pinterest

Share This