Vo Fínsku reštaurácia ponúkala burgery s príchuťou ľudského mäsa

Na námestí Narinkkatori, nachádzajúcom sa v hlavnom fínskom meste Helsinkách, mohli ľudia počas štvrtka vyskúšať burger, ktorého príchuť mala pripomínať ľudské mäso. Fínske médiá informovali, že išlo o počin londýnskeho šéfkuchára Toma Wolfeho, ktorý tu nevšedným spôsobom propagoval deviatu sériu amerického seriálu The Walking Dead, píše server Global Meat News.

[sociallocker][/sociallocker]

V reštaurácii v Helsinkách vo Fínsku podávali hamburgery, v ktorých údajne chutila mäsová náplň ako „ľudské mäso

Niekoľko hodín počas 4. októbra sa ponúkali okoloidúcim bezplatne na námestí Narinkkatori v centre hlavného mesta hamburgery, pričom každý z „testerov“ dostal upozornenie na zvláštnu chuť.

Miestny denník Yle predtým uviedol, že podávanie týchto hamburgerov bolo promo akciou zorganizovanú londýnskym kuchárom Tomom Wolfem, ako propagácia pre deviatu sezónu seriálu „The Walking Dead„.

Aby mäso chutilo podobne ako ľudské telo, Wolfe študoval opisy, ktoré zanechali ľudia, ktorí skutočne konzumovali ľudské mäso. Konkrétne čítal poznámky amerického prieskumníka a novinára Williama Seabrooka, ktorý strávil v západnej Afriky nejaký čas s kanibalským kmeňom. Seabrook priznal, že jedol ľudské mäso.

Vo svojich knihách porovnával Seabrook chuť ľudského mäsa s chuťou teľacieho mäsa. Iní, neslávne známi, kanibali tvrdili, že chutí viac ako kuracie alebo mäso z tuniaka.

Wolfe sa pre server Global Meat News odmietol vyjadriť k tomu, aké mäso použil na dosiahnutie osobitnej chuti na hamburgery.

Nie prvýkrát

Avšak, to nie je prvýkrát, keď boli podávané burgery z „ľudského mäsa“, aby sa podporila televízna séria Walking Dead – post-apokalypsa, v ktorej zombie prenasledujú živých ľudí, aby ich zjedli. Podobná propagácia sa uskutočnila v Londýne v roku 2014 a organizovala ju reštaurácia London Mess.

V danom prípade však reštaurácia vopred na svojej stránke na Facebooku uverejnila presný recept náplne burgeru, o ktorom tvrdila, že chutí ako ľudské bytosti. Obsahovala 40% bravčového mäso, 40% mäso z teľaciny a 20% mletú kostnú dreň s návrhom variť v rúre 6 minút alebo dlhšie pre tých, ktorí chcú „dobre urobené ľudské mäso„.

London Mess údajne tiež študovala správy od kanibalov, ktorí sa pokúsili vysvetliť, ako ľudské mäso chutilo.

Nízka nutričná hodnota

Medzitým, výskumníci z Británie, Tanzánie a Zimbabwe zistili, že príjem kalórií z ľudskej stravy kanibalov bol výrazne nižší ako z „väčšiny ostatných tradičných mäsových diét„. Vedci získali za svoje zistenia Nobelovu cenu v kategórii výživy.

 


Publikovaný

v

od