Vyberte položku Stránka

Vladimír Putin pre Le Figaro: „Ruskom strašíte samých seba …“

Vladimír Putin pre Le Figaro: „Ruskom strašíte samých seba …“

V exkluzívnom rozhovore pre noviny Le Figaro ruský prezident Vladimír Putin vyzval západné krajiny, aby „prestali vymýšľať mýtickú ruskú hrozbu“, a namiesto toho sa zamerali na boj proti terorizmu.

Okrem toho Putin povedal, že Rusko nikdy nezasahovalo do západných volieb, pretože to nedáva zmysel.

V rozhovore pre francúzske noviny Le Figaro ruský prezident Vladimir Putin povedal, že nový prezident Francúzska Emmanuel Macron má veľmi pragmatický pohľad na politiku, a tiež poznamenal, že Rusko a Francúzsko majú veľa spoločného.

Keď hovoril o kríze na Ukrajine a minských dohodách, Putin zdôraznil, že táto otázka by mala byť vyriešená prostredníctvom dialógu na oboch stranách konfliktu, ale tiež dodal, že je to predovšetkým vnútorný konflikt na Ukrajine, čo bolo vyvolané protiústavným prevzatím moci v roku 2014.

„Toto je zdroj všetkých problémov,“ povedal ruský prezident. „Najdôležitejšia vec, ktorú je nutné urobiť – aby všetky konfliktné strany našli silu na rokovanie, a predovšetkým, som presvedčený, som si istý, že lopta, ako sa hovorí, je na strane vlády v Kyjeve. Tá sa musí predovšetkým zaoberať vykonávaním Dohody z Minsku. „

O budúcnosti Sýrie a jej prezidenta Assada Vladimir Putin uviedol, že si nemyslí, že by mal právo rozhodovať o politickom osude tejto krajiny. Podľa jeho názoru odpoveď na túto otázku závisí výhradne na sýrskom ľude, píše Le Figaro.

Pokiaľ ide o obvinenia Assada z použitia chemických zbraní proti civilistom, Putin konštatoval, že podľa jeho informácií neexistuje žiadny dôkaz, že ich sýrsky prezident nejakým spôsobom zapojený do tohto útoku.

Keď už hovorili o súčasnom stave rusko-amerických vzťahov, ruský prezident povedal, že nie je žiadnym prekvapením, že vo svojom prejave na nedávnom summite NATO americký prezident Donald Trump spomenul „ruskú hrozbu„.

„Nič sme nečakali, nič zvláštne. Vykonáva tradičnú americkú politiku, „- poznamenal Putin.

„Samozrejme, že sme počuli počas volebnej kampane zámery teraz už zvoleného prezidenta Spojených štátov pána Trumpa o jeho snahe normalizovať rusko-americké vzťahy“.

Ruský prezident Vladimir Putin tiež poukázal na protirečenie v plánoch NATO, kedy chce zvýšiť vojenské výdavky a na tomto pozadí hovorí o zlepšení vzťahov s Ruskom.

„Summit NATO povedal, že NATO chce nadviazať dobré vzťahy s Ruskom. A prečo teda zvyšovať vojenské výdavky? Proti komu chcú bojovať? To si evidentne protirečí, “ – povedal Putin a dodal:“ V skutočnosti to nie je naša vec. „

Putin tiež poznamenal, že niektoré kruhy v Spojených štátoch sa jednoducho nemôžu zmieriť s porážkou vo voľbách, napísal denník Le Figaro.

„Tiež sme pochopili a vidíme, že v skutočnosti je politická situácia v Spojených štátoch taká, že ľudia, ktorí prehrali voľby, sa s tým nechcú vyrovnať a bohužiaľ, väčšina aktívne vo vnútropolitickom boji používa protiruskú kartu pod falošnými zámienkami,“ zdôraznil Putin a dodal , že dúfa, že zlepšenie vzťahov medzi Ruskom a Spojenými štátmi.

Okrem toho prezident vyzval západné krajiny zaoberať so spoluprácou v otázkach medzinárodnej bezpečnosti a bojom proti terorizmu, nie konfrontáciou s „ruskou hrozbou“.

„Prestaňte prichádzať s mýtickou ruskou hrozbou, akousi hybridnou vojnou a tak ďalej. Vy ste si to sami vymysleli, potom sa sami strašíte a na tomto základe formulujete vyhliadky politiky,“ povedal Putin.

O „politickej búrke“, ktorá vypukla vo Washingtone kvôli údajnému „zasahovanie Ruska“ do prezidentských volieb v roku 2016 v Spojených štátoch, Putin povedal, že Rusko nemalo žiadny vplyv na demokratické procesy západných štátov.

Prezident Trump hovoril absolútne, podľa môjho názoru, správne – že možno, že je to z inej krajiny, možno niekto ležal na posteli, kde si niečo vymyslel, a možno niekto špeciálne vyrobil nejaký flash disk s nejakým menom ruského občana. Koniec koncov, v tomto virtuálnom svete sa môže diať čokoľvek. Rusko sa tým nikdy nezaoberalo, nepotrebujeme to, pre nás to nemá žiadny zmysel, aby sme tak robili. Aký to má zmysel? “ – Uzavrel ruský prezident.

O autorovi

Príspevky za Júl

Pin It on Pinterest

Share This