Vyberte položku Stránka

Vláda extrémizmu na Ukrajine

Vláda extrémizmu na Ukrajine

Zo situácie na Ukrajine mám veľké obavy. Vládu uchvátili zástupcovia krajného extrémizmu, dovolím si povedať, že až fašizmu.

Dnes to už nie je len pár radikálnych idiotov vyjadrujúcich antisemitské extrémistické názory, ale je to podstatná časť populácie. Dokonca sú to vzdelaní ľudia právnici, inžinieri, biznismani, politici s veľkým vplyvom.

[sociallocker][/sociallocker]

Svoju nenávisť k Rusom, Poliakom a Židom, resp. komukoľvek odlišnému dávajú verejne najavo, nehanbia sa za to a v pondelok sa dokonca ústami Jurija Sergejeva v OSN vyjadrili, že žiadajú rehabilitáciu banderovcov

A ovládajú všetky silové ministerstva na Ukrajine – políciu, prokuratúru, armádu. Okrem vládnych postov, majú za sebou ulicu, ktorá si vyhradzuje právo posledného slova.

Bagatelizácia tohto procesu je doslova trestuhodná. V súčasnom ukrajinskom parlamente je hlavný zástupca extrémizmu strana Sloboda a spolu so spojencami z Pravého sektora tvoria rozhodujúcu časť parlamentu. V minulých voľbách mala strana Sloboda len 36mandátov zo 450. Ovšem po Majdane k nej prebehli mnohí poslanci z Janukovyčovej Strany regiónov či strany Vlasť a vstúpili do nej aj nezaradení poslanci.

Strana Pravý sektor síce nebola zvolená, ale mnoho skôr zvolených poslancov sa stalo jej členom, takže získala aj parlamentné zastúpenie. Výsledkom je, že v dnešnej vláde má Oleh Tyahnybok a jeho strana Sloboda 5 ministrov z 18 !!!

Je neuveriteľné, že túto vládu fašistov Západ akceptuje… Už dnes máme na Slovensku problém vysvetliť zahraničiu, keď jeden malý fúzatý vládne v kraji. Na Ukrajine ich je 5 vo vláde a zároveň ďalšie posty

Strana Sloboda :

 • Miestopredseda vlády a minister hospodárstva – Oleksandr Sych
 • Obrana – Ihor Tenyukh
 • Poľnohospodárstvo – Ihor Shvaika
 • Prírodné zdroje – Andriy Mokhnyk
 • Školstvo – Serhy Kvit
  .
 • Poslanecký klub Oleh Tyahnybok
 • Generálny prokurátor – Oleh Machnicky

Ďalšie významné posty extrémistov:

 • Andryj Porubyj, spoluzakladateľ strany a “veliteľ” maskovaných oddielov Pravého sektoru na Majdane a v okolitých uliciach, známych z hádzania molotovových koktailov na policajtov, sa stal Sekretárom Výboru národnej obrany a bezpečnosti, ktorý bude dohliadať na Ministerstvo vnútra a Ministerstvo národnej obrany. Pravý sektor je otvorene neonacistická, antisemitická organizácia. Vo svojej funkcii bude vedľa dohľadu nad armádou a políciou zodpovedný aj za nominácie a menovanie kandidátov na dôležité posty v štátnej správe.
  .
 • Jeho zástupcom bol menovaný Dmytro Yarosh tiež z Pravého sektora, líder organizácie Trizub Stepana Banderu. Yarosh na Majdane viedol polovojenské komando oblečené do hnedých košieľ, ktoré bolo jedno z “ľudových bezpečnostných oddielov”. A na ktorého Rusi vydali medzinárodný zatykač za navádzanie k terorizmu za jeho výzvu k Doku Umarovovi začať koordinované teroristické akcie na ruskom území…
  .
 • Vnútro obsadil Arsen Avakov zo strany Vlasť, ktorý zaradil polovojenské jednotky z Majdánu vrátane čisto fašistického Pravého sektora do zostavy jednotiek ministerstva vnútra. To nie je zlý sen, skupiny ľudí, ktoré ako keby vypadli z oka jednotkám SA, naraz získali status normálnosti.

Jedna pikantnosť, miestopredseda vlády Oleksandr Sych bol ešte ako poslanec Slobody pred Majdánom autorom návrhu zákona, ktorý by zakázal všetky interupcie vrátane tých, kedy tehotenstvo je následkom znásilnenia. Rôzne rasistické a protižidovské výroky je zbytočne uvádzať, je ich plný internet

Takže nech sa na mňa nikto nehnevá. Považujem túto vládu za fašistický prevrat a jej legitimita je ohraničená iba slepotou západu, neschopného objektívnej analýzy. Vláda fašizmu uchvátila moc hneď pri slovenských hraniciach. Západ to nevidí, alebo vidieť nechce, avšak my všetci to ešte trpko oľutujeme.

Zdroj :
Komentáre Tomáša Haasa, českého analytika a bývalého poradcu Václava Klausa –  https://www.facebook.com/tomas.haas.1

Publikované 6.3.2014

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This