Vyberte položku Stránka

VIEME PRVÍ A VČAS: Pánsky časopis odhalil 10 najviac sexy transgender modeliek sveta

VIEME PRVÍ A VČAS: Pánsky časopis odhalil 10 najviac sexy transgender modeliek sveta

Pánsky časopis Front vôbec prvýkrát zostavil rebríček 10 najsexi transgender modeliek sveta. Jedná sa o modelky, ktoré sa nenarodili ako ženy, ale ako muži. Na zozname sa objavila napríklad Andreja Pejić pôvodom z Bosny a Hercegoviny, herečka Laverne Cox či účastníčky súťaže Veľká Británia hľadá topmodelku Talulah-Eve Brown.

Desať finalistiek sa narodilo v mužskom tele, ale všetky sa počas života začali identifikovať ako ženy. Niektoré z nich, ako napríklad Talulah, prekonali úplnú chirurgickú zmenu pohlavia. Transgender ženy boli pre pánsky časopis, ktorého čitatelia sú v 60% prípadov muži, vybrané na základe ich talentu, celkovej osobnosti a vzhľadu.

1. Andreja Pejić, 26
Andreja je známa svojou androgýnnou všestrannosťou aj výrazným vzhľadom, ktorý jej dovoľuje robiť modelku ako pre dámsku, tak pánsku módu. 26-ročná Andreja pôvodom z Bosny a Hercegoviny sa stala jednou z najslávnejších transgender modeliek sveta. Jej rodina emigrovala z bývalej Juhoslávie do Austrálie, kde Andreja vo svojich 16 rokoch ešte ako chlapec začala pracovať v McDonalde, kde bola objavená modelingovou agentúrou. Potom, čo podpísala zmluvu pre agentúru Storm, fotila pre GQ, Vogue, ELLE a ďalšie.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt andreja pejic

 

2. Carmen Carrera, 32
Carmen sa ešte ako muž zúčastnila celosvetovo úspešnej súťaže RuPaul ‚s Drag Race a od tej doby sa postupne transformuje na ženu, ktorú sa vždy chcela stať. Carmen sa narodila ako Christopher Roma v roku 1985, teraz vystupuje ako burleskná umelkyňa a televízna osobnosť, ktorá má na svojom instagramovém účte takmer 380 000 fanúšikov. Carmen sa stala prvým transgender anjelikom Victoria Secret.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt carmen carrera

 

 

3. Caroline Cossey, 63
Transgender ikona Caroline sa stala v roku 1981 vôbec prvý transsexuálna Bond girl po tom, čo sa objavila v snímke Len pre tvoje oči. O desať rokov neskôr sa dokonca objavila na obálke časopisu Playboy. Caroline sa narodila ako chlapec v Norfolku v roku 1954 a stala sa najslávnejšou transgender ženou na svete, keď o tomto probléme otvorene hovorila už v čase, keď bol ešte považovaný za hlboké tabu. Cossey podľa časopisu Front vydláždila cestu ďalším úspešným trasngender ženám, ktoré sa na tomto zozname objavili.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Caroline Cossey

 

4. Laverne Cox, 45
Laverne začala svoju kariéru v reality sérii I Want To Work for Diddy, ale jej hviezda vyletela nahor až rolou v seriáli Orange is the New Black. Tu si zahrala rolu transgender väzenkyňa Sophie Bursetovej. Od tej doby sa Laverne stala prvou transgender ženou, ktorá sa dostala na obálku časopisu Time, jej podobizeň sa dokonca objavila v múzeu voskových figurín Madame Tussauds.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt laverne cox

5. Isis King, 32
Jedna z najčastejšie sa objavujúcich transgender žien v americkej televízii je Isis Kingová, ktorá sa v roku 2008 stala prvou transgender súťažiacou v súťaži Amerika hľadá topmodelku. Isis sa tiež stala prvou transgender hovorkyňou odevnej značky American Apparel a objavila sa aj na obálke časopisu Seventeen.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Isis King

6. Lea T, 36
Obdivovaná brazílska modelka Lea T, ktorá sa narodila ako Leandro Medeiros Cerezo, je dcérou futbalovej hviezdy Toninho Cereza a zároveň múzou kreatívneho riaditeľa Givenchy Ricarda Tisci. Lea T dokončila svoju transformáciu v roku 2012, keď podstúpila operáciu v Thajsku. Od tej doby sa objavila vo Vogue či s Kate Moss na obale Love Magazine.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt lea t

 

7.Talulah-Eve Brown, 23
Módna a televízna hviezda Talulah-Eve sa do popredia záujmu dostala tento rok v januári, keď sa stala vôbec prvou transgender zúčastňujúc sa súťaže Veľká Británia hľadá topmodelku. Talulah, ktorá sa narodila ako Aaron, podstúpila úplnú operáciu zmeny pohlavia. Ako jediná transgender modelka sa prešla na prehliadke Gilesa Deacona, ktorý nedávno navrhol svadobné šaty pre Pippu Middleton.

 Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Talulah-Eve Brown

8. Gigi Gorgeous, 25
Kanadská hviezda narodená ako Gregory Allan Lazzarato sa najprv preslávila ako youtuberka, ktorej kanál si obľúbilo 2,7 milióna fanúšikov. Gigi prizvala fanúšikov z celého sveta k tomu, aby sledovali jej postupnú transformáciu na ženu. Gigi sa objavila v relácii Access Hollywood, v reality šou Project Runway a nakoniec aj vo svojom vlastnom filme s názvom This is Everything.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt gigi gorgeous

9. Jenna Talackova, 28
Jenna si získala medzinárodnú pozornosť potom, čo bola diskvalifikovaná zo súťaže Miss Universe v Kanade za to, že bola transgender ženou. Jenna úspešne žalovala usporiadateľskú organizáciu a nakoniec jej bolo povolené sa súťaže zúčastniť. Modelka sa tiež objavila vo vlastnej reality šou Brave New Career.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Jenna Talackova

10. Candis Cayne, 46
Candis, ktorá bola pôvodne tanečnicou v New Yorku, získala svoju slávu ako transgender herečka v úlohe Carmelita v show Dirty Sexy Money. Narodila sa ako Brendan McDaniel na Havaji v roku 1971 a nedávno vyjadrila túžbu mať vlastné deti, keď sa objavila v dokumentárnom filme Caitlyn Jenner, ktorá je tiež slávnou transgender osobnosťou.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Candis Cayne

 

O autorovi

Peter Králik

Európske záležitosti// Zahraničná politika//Komentátor relácii [MEDZI]PRIESTOR a [MEDZI]NAMI

Pin It on Pinterest

Share This