Vyberte položku Stránka

VIEME PRVÍ A VČAS: Rusi si doniesli novú hračku do Sýrie. Pozrite si fotografie z prehliadky za účasti Asada a aj video

VIEME PRVÍ A VČAS: Rusi si doniesli novú hračku do Sýrie. Pozrite si fotografie z prehliadky za účasti Asada a aj video

Ruská firma UralVagonZavod už niekoľko rokov vyvíja a intenzívne ponúka vozidlo určené k ochrane tankov – BMPT (Боевая машина поддержки танков). Bohužiaľ BMPT nezaviedla vo významnejších počtoch ruská, ani žiadne zahraničné armáda. UralVagonZavod preto na výstave Russian Arms Expo 2013 predstavil najnovšiu prevedenie svojho ochrancu tankov – BMPT72, čiže Terminator 2.

BMPT využíva podvozok tanku T-72. Avšak koncepcia vozidla nedovoľovala a nedovoľuje využiť podvozkov existujúcich tankov T-72. Každé vozidlo BMPT je tak vyrobené ako zbrusu nové. Dôvodom je predovšetkým špeciálna nadstavba podvozku, v ktorej sú umiestnené granátomety a na ktorej je usadená bezosádková veža.

Naproti tomu BMPT72 dokáže využiť podvozky existujúcich tankov T-72, ktorých v ruskej armáde slúži stále okolo 20 000 kusov. Vďaka využitiu existujúcich podvozkov T-72 je tak cena BMPT72 rapídne nižšia, než u pôvodného BMPT. Ide samozrejme o argument, na ktorý armády počujú.

Nové BMPT72 došlo oproti svojmu predchodcovi pomerne zásadných konštrukčných zmien. Špeciálne nadstavbu podvozku u pôvodného BMPT nahradila upravená tanková veža so zbraňovou stanicou.

Samotný podvozok prevzatý z T-72 dostal lepšiu ochranu – reaktívne pancierovanie na veži a odsadené keramické pláty na bokoch korby. Zákazníci si tiež môžu vybrať z dvoch motorov, buď pôvodného B84MC s výkonom 625 kW (850 koní), alebo nového B92C2 o výkone 736 kW (1000 koní).

A teraz to hlavné ako prináša portal DEFENCE.RU BMPT TERMINÁTOR-1 dorazili do Sýrie. Rusi tak na svojej najväčšej strelnici demonštrujú svojim potencionálnym zákazníkom opäť nové zbrane.

 

O autorovi

Príspevky za Júl

Pin It on Pinterest

Share This