Podľa agentúry Bloomberg, ktoré jej sprostredkovali interné zdroje, pri riešení katarskej krízy môžu pomôcť mediátori. Ich kontakt so Saudskou Arábiou a Spojenými Arabskými Emirátmi (SAE) sa očakáva v najbližších dnoch.
Návrhy z týchto dvoch krajín by podľa týchto zdrojov mali prísť v najbližších dvoch dňoch. S riešením krízy by mal pomôcť Kuvajt a tiež Turecko.
Katar hovorí, že neexistencia jasných požiadaviek bráni vyriešeniu krízy. Konflikt, ktorý vznikol pri obvinení krajiny Saudskou Arábiou, SAE a Bahrajnom z podpory terorizmu, keď prerušili väzby, komunikačné a transportné linky. Katar obvinenia odmieta a akcie popisuje ako ilegálne.
Predstavitelia SAE a Saudskej Arábie odmietli informácie komentovať.
Kuvajt hrá od začiatku konfliktu dôležitú úlohu, keď kuvajtský emir navštívil počas uplynulého týždňa Saudskú Arábiu, SAE a Katar. K tomuto úsiliu sa pripojilo aj Turecko, keď minister zahraničných vecí Mevlut Cavusoglu sa kontaktoval s katarskými a kuvajskými predstaviteľmi.
Burza na tieto správy reagovala pozitívne.
Spojené štáty vysielajú zmiešané signály. Donald Trump síce v sérii tweetov obvinil Katar z podpory terorizmu, ale posledné informácie o obchode USA s Katarom, kde Amerika predáva Kataru bojové lietadlá za 12 miliárd dolárov, zneisťujú aktérov krízy.