Vyberte položku Stránka

VIEME PRVÍ A VČAS: Maďarsko schválilo zákon o kontrole mimovládok financovaných z cudziny. FIDESZ tvrdí, že Sorosa treba upratať!

VIEME PRVÍ A VČAS: Maďarsko schválilo zákon o kontrole mimovládok financovaných z cudziny. FIDESZ tvrdí, že Sorosa treba upratať!

Maďarský parlament v utorok schválil zákon o dôkladnejšej kontrole mimovládnych organizácií financovaných z cudziny. Maďarská vláda pôvodné znenie zákona pod tlakom zmiernila, píšu NOVINKY.CZ

Za zákon hlasovalo 130 poslancov, 44 poslancov bolo proti a 24 sa hlasovania zdržalo.

Mimovládne organizácie s príspevkom zo zahraničia vo výške najmenej 7,2 milióna forintov sa však stále budú musieť zaregistrovať u úradov a informovať ich o svojom financovaní. Ak tak neurobia, hrozia im pokuty. Nová legislatívna úprava sa netýka športových a cirkevných organizácií.

Na rozdiel od pôvodného návrhu mimovládne organizácie nebudú musieť uvádzať na všetkých tlačených a elektronických dokumentoch, že majú príspevky zo zahraničia. Nemusia zverejniť ani identitu darcu zo zahraničia, ak jeho finančná podpora nepresiahne 500 tisíc forintov (1 500 eur) ročne. Týmito úpravami vláda zohľadnila pripomienky Benátskej komisie, z  čoho vyplýva, že uvedený zákon nie je v rozpore s medzinárodným právom.

Podpredseda vládnej strany FIDESZ Szilárd Németh tvrdí, že mimovládne organizácie „útočia“ na súčasnú maďarskú vládu predovšetkým v súvislosti s migračnou vlnou.

Spomenul v prvom rade amerického miliardára maďarského pôvodu Georgea Sorosa, ktorého Stredoeurópsku univerzitu nedávno postihla novela vysokoškolského zákona vyžadujúca, aby každá zahraničná vzdelávacia inštitúcia fungovala jedine na základe medzištátnej dohody.

Úlohou falošných občianskych organizácií Sorosovej ríše je vnútiť národným vládam globálny veľkokapitál a miešať sa do politiky. Tieto organizácie je potrebné všemožne potlačiť a upratať tam, odkiaľ prišli,“ citovala agentúra MTI podpredsedu FIDESZ.

O autorovi

1 Komentár

  1. Bedra

    A eliminovat tak jak podoknul Milos Zeman V.Putinovi při setkání. …..!

Pin It on Pinterest

Share This