Vyberte položku Stránka

VIDEO: Ruský nadzvukový bombardér Tu-160 je rýchlejší než americké bombardéry B1-B, tvrdí FOCUS

VIDEO: Ruský nadzvukový bombardér Tu-160 je rýchlejší než americké bombardéry B1-B, tvrdí FOCUS

 
 
00:00 /
 
1X
 

Ruský nadzvukový bombardér Tu-160 je nielen rýchlejší než americké bombardéry B1-B, ale môže tiež lietať na dlhšie vzdialenosti. Informuje nemecký Focus.de.

Ako tvrdí nemecký portál,  v budúcnosti sa z montážnej linky v Rusku dostane zhruba 50 nových vysoko modernizovaných lietadiel tejto triedy.

Ruský Tu-160 je nadzvukový strategický bombardér. Hmotnosť Tu-160 dosahuje 275 ton, čo z neho robí najťažšie bojové lietadlo na svete. Pritom unesie 40 ton bojového nákladu. Vďaka bielej farbe a elegantnej podobe dostal prezývku „White Swan“ ( „Biela labuť“).

Očakáva sa, že Tu-160 m2 získa zlepšený systém pohonu a novú avioniku. Okrem toho bude nosič vybavený vysoko presnými konvenčnými zbraňami, ale základom jeho bojovej sily, rovnako ako predtým, je rad riadených striel X-55SM, uviedol k tomu americký časopis The National Interest.

V roku 2015 počas ruskej vojenskej operácie v Sýrii prekonal Tu-160 svoj prvý bojový krst. Niekoľko bombardérov udrelo riadenými strelami na objekty teroristickej skupiny „ISIS“.

Impozantný štart TU-160 s prídavným spaľovaním na leteckej výstave MAKS v roku 2015 – video vzletu TU-160

O autorovi

Príspevky za Máj

Pin It on Pinterest

Share This