Defend Europe sa ako prvý  pokúsili na Sicílii zablokovať jednu loď nemeckej organizácie SOS Mediterran, ktorá do Talianska pašuje afrických imigrantov.

Ich hnutie však nezostáva len pri tejto jednej akcie. V zápätí po tejto akcii bol spustený projekt nesúci príznačný názov Defend Europe, ktorý si nekladie za cieľ nič menšieho než zastaviť inváziu do Európy, ktorá v súčasnosti prebieha práve cez Stredozemné more a Sicíliu.

V oficiálnom vyhlásení umiestnenom na webe projektu možno nájsť:

„Každý týždeň, každý deň, každú hodinu – lode preplnené ilegálnymi imigrantmi zaplavujú európske hranice. Prebieha invázie. Masívna migrácia mení tvár nášho kontinentu. Strácame bezpečia, náš spôsob života a stávame sa menšinou vo vlastných krajinách. Naša budúcnosť je v ohrození.

Zhromaždili sme sa z celej Európy na Sicílii, aby sme prešli k činom. Naša misia je jasná a jednoduchá: Brániť Európu. Konfrontovali sme loď organizácie „SOS Mediterran“ a ukázali, že ich akcie už nebudú tolerované. A to bol len začiatok.

Pripravujeme veľkú záchranou operáciu v Stredomorí. Jej poslaním je záchrana Európy zastavením nelegálnej migrácie. Chceme zhromaždiť posádku, vybaviť loď a vztýčiť plachty v Stredozemnom mori k prenasledovaniu pašeráckych lodí. Chceme ukázať, že takzvané „humanitárne“ mimovládne organizácie spolupracujú so zločineckými pašerákmi ľudí, ktorí žijú z ľudskej biedy. Chceme chrániť naše hranice pred ilegálnou migráciou a chceme čeliť nepriateľovi na mori.

Aby sme mohli našej misii začať, potrebujeme vašu pomoc. Imigračná lobby je financovaná stovkami tisíc eur tak vládou, ako aj veľkými darcami. Na druhej strane, s financovaním tejto misie na záchranu Európy sme závislí čisto len na vás.

Pracujeme spolu pre našu budúcnosť.

Vyzývame týmto všetky našich členov a sympatizantov, ktorým nie je ľahostajný osud nášho kontinentu, aby v rámci svojich  možností podporili tento odvážny a ojedinelý čin!“

Defend Europe rovnako zverejnila aj účet, kde možno ich akcie podporiť.