Vyberte položku Stránka

VESTI: Porošenkovi dali ultimátum a pohrozili zastrelením!

VESTI: Porošenkovi dali ultimátum a pohrozili zastrelením!

Protestujúci pri stene Najvyššej rady v Kyjeve požadovali po ukrajinskom prezidentovi Petrovi Porošenkovi, aby predložil do parlamentu návrh zákona o impeachmentu, uviedli ukrajinské „Vesti“.

Demonštranti da ukrajinskému vodcovi 5 pracovných dní, a pripomenuli mu, čo sa v roku 1989 stalo generálnemu tajomníkovi Komunistickej strany Rumunska Nicolae Ceausescu, poznamenali noviny.

Účastníci protestu v blízkosti múrov Najvyššej rady v Kyjeve predložili novú požiadavku na ukrajinského vodcu.

„Porošenko je povinný predložiť parlamentu návrh zákona o obžalobe (impeachmentu). Prezidentovi je dané päť pracovných dní a naznačili hrozbu zastrelením, „napísal denník.

„Do piatich pracovných dní musíte, pán prezident, predložiť zákon o obžalobe do parlamentu. To sa netýka konkrétne vašej osoby, to sa týka nášho ukrajinského ľudu, „citujú“ Vesti „bojovníka práporu Donbas s prezývkou Katan.VESTI: Porošenkovi dali ultimátum a pohrozili zastrelením!

Ako ukrajinské noviny pripomínajú, protestujúci tiež pripomenuli, čo sa stalo v komunistickom Rumunsku s vodcom krajiny Nicolae Ceauşescu.

„Ak naše požiadavky nebudú splnené, ukážeme, kto sme a čoho sme schopní. Nenúťte nás Petro Aleksejeviči. Spomeňte si na históriu Ceauşescu v Rumunsku, „uviedli na protestnú akciu v Kyjeve účastníci ATO.

V roku 1989 bol generálny tajomník komunistickej strany Rumunska Nicolae Ceauşescu zastrelený aj so svojou ženou po neúspešnom pokuse o útek z krajiny.

O autorovi

Peter Králik

Európske záležitosti// Zahraničná politika//Komentátor relácii [MEDZI]PRIESTOR a [MEDZI]NAMI

Pin It on Pinterest

Share This