Vyberte položku Stránka

Vaclav Mika – chýbajuci kúsok skladačky

Vaclav Mika – chýbajuci kúsok skladačky

Na Slovensku je horúcou témou dnešných dní voľba nového, respektíve staronového šéfa RTVS.

Dovoľte mi aby som uviedol k osobe pána Václava Miku pár faktov. Než sa ale pustíme, k súčasnému
šéfovi slovenskej verejnoprávnej televízie, treba sa vrátiť k jednej udalosti z januára tohto roka.

Hoci na prvý pohľad to nesúvisí, musím urobiť trochu väčšiu odbočku. Treba si totiž pripomenúť udalosť, ktorá sa stala pár dní po inaugurácii nového amerického prezidenta Donalda Trumpa. Počas prvého týždňa v úrade sa totiž do seba ostro pustili novozvolený prezident Trump s jeho mexickým náprotivkom Pena Nietom.

Donald Trump už počas svojej kampane sľuboval postaviť na americkej južnej hranici s Mexikom stenu, ktorá by oddeľovala oba štáty, a taktiež sľúbil, že za stenu zaplatí Mexiko.

Okrem toho Donald Trump sľúbil, že zruší financovanie záchytných miest pre mexických nelegálnych migrantov, tzv. sanctuary cities. (obrázok nižšie).

Na obrázku vidno rozmiestnenie tzv. „útočiskových miest“ – doslovný preklad z amerického výrazu sanctuary cities. Ako vidno na obrázku, obľúbenou lokalitou nelegálnych mexických migrantov a teda aj sanctuary cities sa stávajú pobrežia, kde sa zhlukujú v mestách s veľkým počtom obyvateľov.

Ešte na Konzervatívnom výbere som písal článok o úzkej spojitosti sanctuary cities a Demokratickou stranou, ktorej ako vieme neúspešnou kandidátkou na prezidenta, bola Hillary Clintonová. Dokazuje to aj volebná mapa z minuloročných volieb na amerického prezidenta, kde s úplnou presnosťou sa dajú spojiť volebná mapa a rozloženie „útočiskových miest“.

Volebná mapa v kombinácii s rozmiestnením sanctuary cities.

Reakcia mexického prezidenta Nieta vo videu bola ostrá, ba až výhražná.

Budem citovať mexického prezidenta z videa:

Dobrý večer. Dnes prezident Spojených štátov schválil dve nariadenia ktoré sa týkajú našej krajiny:
Prvé sa týka migrantských opatrení a druhé postavením steny na hranici. Ako reakciu, ministerstvo zahraničných vecí Mexika posilnilo opatrenia na ochranu svojich občanov.
50 konzulárov v Spojených štátoch, sa od tejto chvíle stávajú skutočnými obhájcami ľudských práv. Naše komunity nebudú osamotené. Mexická vláda poskytne právne poradenstvo a garantuje ochranu, ak bude nutná. Volám po spolupráci so zákonodarcami a s ľudskoprávnymi organizáciami, aby sa spojili v našom úsilí a v posilnení podpory. Kde je mexický migrant v ohrození, a bude potrebovať našu podporu, tam by sme mali byť, tam by mala naša krajina byť…

Čo to má ale spoločné s Václavom Mikom?

Prečo píšem červeným? Nie nejde o hysterický záchvat, chcem len poukázať na silu vyjadrení Mexického prezidenta.

Tentoraz si netreba všímať, že vyjadrenie mexického prezidenta je prinajmenšom drzé, keďže každý jeden z cca 11 miliónov súčasných nelegálnych migrantov z Mexika, ktorý sa nachádza na území Spojených štátov, sa nelegálnym prekročením hraníc dopustil trestného činu.

Dôležité je, že Václav Mika- šéf RTVS, je v súčasnosti okrem svojho postu aj honorárnym konzulárom Mexika. Dobre počujete.

Šéfom verejnoprávnej televízie na Slovensku, je honorárny konzulár Mexika…

Teda šéfom slovenskej televízie a rozhlasu…

Samotný Mika to priznáva vo videu, ktoré sa otvorí v čase 50:27.

No dobre skrátka, šéfom verejnoprávnej televízie, ktorá by mala poskytovať slovenským občanom.. ..podotýkam slovenským občanom.. neskreslené, vyvážené.. a objektívne spravodajstvo, taktiež vyvážený program, zábavu, témy a hostí.. šéfom tejto televízie je konzulár ktorý háji cudzie záujmy, iného štátu. Pozícia šéfa RTVS je verejná, u ktorej by nemal byť konflikt záujmov, tak ako by tomu nemalo byť u poslancov (nesmejte sa tam vzadu).

Prezident Mexika Pena Nieto vyzýva svojich občanov, aby nelegálne okupovali územie Spojených štátov. Slovo okupovali sa môže zdať prehnané, ale skúste si predstaviť modelovú situáciu, že by 11 miliónov Američanov žilo nelegálne na území Mexika, dožadovali sa lekárskej starostlivosti, dávok, robili by načierno, teda neplatili dane a mnohí by páchali kriminalitu a odmietali by odísť.

Takú situáciu by zrejme Mexiko, ani nedovolilo pripustiť.

Prezident Mexika vyzval konzulárov a neziskové ľudskoprávne organizácie, aby pomáhali rozvracať Spojené štáty.

Už začínate vidieť ucelenejší obraz?

Aký je záver?

Od demokratov, cez ľudskoprávnych aktivistov, po demokratmi podporované sanctuary cities, predovšetkým za Obamovej vlády – po Hillary Clinton, mexického prezidenta Pena Nieta, cez neziskovky, konzulárov až k Václavovi Mikovi.

Divili ste sa niekedy prečo RTVS posledné roky pôsobí nevyvážene? Prečo priestor dostávajú rôzni treťosektoroví odborníci financovaní zo zahraničia, prečo sa v RTVS presadzuje len jedna ľavicovo-liberálna línia? Prečo sa nedáva priestor konzervatívnym , paleokonzervatívnym (libertariánskym) názorom?

Ak ešte stále nevidíte ucelenejší obraz? Pripomeňme si udalosť ohľadom slovenského ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka.

Lajčák – Soroš – Hillary – Open Society Foundation.

Zablúdime trošku do histórie. Teda nie až takej histórie: August 2016 – Uniknuté tajné emaily zo stránky wikileaks, prezradili, že finančník George Soros, zakladateľ Nadácie otvorenej spoločnosti (Open Society Foundation) riadil, teda radil (link) Hillary Clintonovej, aby poslala Miroslava Lajčáka v roku 2011 do Albánska diplomaticky vyriešiť tamojšie nepokoje. Miroslav Lajčák vtedy naozaj aj vycestoval a navštívil Albánsko.

Táto aféra, ale aj mnoho iných, ktoré boli na základe uniknutých emailov zverejnených stránkov wikileaks, boli príčinou nezvolenia Hillary Clintonovej.

Ministrom zahraničných vecí Slovenska je človek, ktorý je ovládaný tretím sektorom a ktorý v rozhovore pre DW povedal, že Ficove výroky o migrantoch a moslimoch treba chápať v predvolebnom kontexte a že to povedal len na zmiernenie obáv a nálady voličov.

V minulosti bola premiérkou Iveta Radičová, v tej dobe bývalá šéfka Nadácie otvorenej spoločnosti.

Šéfom verejnoprávnej televízie je mexický konzulár, ktorého nadriadený je prezident Mexika a ktorý vyzýva svojich konzulárov v USA, aby chránili nelegálnych migrantov a ktorý vyzýva k tomu aj neziskové organizácie.

Obraz si urobte sami. Netreba konšpirovať. Práve pre konflikt záujmov, by šéfom RTVS mal byť skutočne nezávislý kandidát, aby hocijaké pochybnosti boli vyvrátené, čo však za súčastného stavu sa nedeje.

O autorovi

Príspevky za Máj

Pin It on Pinterest

Share This