Vyberte položku Stránka

V Nemecku je otrokárstvo legálne. Otrokár môže ostať, otrokyňa musela ujsť.

V Nemecku je otrokárstvo legálne. Otrokár môže ostať, otrokyňa musela ujsť.

Svetové médiá priniesli príbeh jezídky, ktorú uniesol Islamský štát do otroctva. Keď po čase ušla do Nemecka, na ulici mladá žena stretla svojho otrokára (údajne na titulnom obrázku).

[sociallocker][/sociallocker]

Prípad, ktorý vzbudil veľkú pozornosť, má šokujúce pokračovanie. Podľa správ, nemecké úrady odmietli, resp. nemohli s prípadom čokoľvek robiť. Pritom otrokár vie podľa výpovede meno dievčiny, kde býva, a dokonca má informácie aj ostatných otrokyniach bývalého Islamského štátu. Z jeho reči vraj bol jasný zámer hrozby. Ona sama nakoniec vyriešila problém odchodom domov.

Situácia v Nemecku očividne nemá riešenie. Stav, keď nemecký štát poskytne azyl otrokyni pred neľudskými otrokármi a následne ten istý štát poskytne azyl otrokárovi pred „neľudským Assadom“ je absurdný. Nemecko odmietlo robiť vyšetrovanie utečencov aj v čase, keď bolo jasné, že medzi nimi môžu byť teroristi. Jednoducho akceptovalo každé, aj to najhlúpejšie zdôvodnenie. Neexistuje navzájom prepojená databáza biometrických údajov utečencov, niektorí z nich sa prihlásili k evidencii viackrát pod rôznymi menami.

Absurdnosť prípadu je zrejmá viac ešte dnes, keď práve počas soboty jednal Putin s Merkelovou aj o Sýrii. Podľa chýrov by sa malo dospieť k akceptácii Assada, uvoľneniu niektorých sankcií a k návratu utečencov. Samotní Sýrčania však zločincov poznajú a budú súdiť. Preto sa nikto z teroristov nebude chcieť vracať a ostanú v Nemecku. Naopak, ich obete sa zo strachu o svoj život veľmi radi vrátia domov.

Výmena, ktorú Európa bude realizovať v nasledujúcich rokoch nemá skutočne obdoby. Komplikovanou cestou dovážame teroristov a dokonca ich ešte chránime. Upravujeme zákony – vraj kvôli boju s extrémizmom – a postihujeme každého, kto na túto hrozbu upozorňuje.

Umiernení moslimovia za pár rokov budú mať jediné prijateľné miesto na život vo svojich domovských krajinách, pričom extrémistickí moslimovia a teroristi sa presunú do Európy. S podporou vlád a mocenských orgánov je konečný stav dopredu predpovedateľný. V mnohých krajinách sa jednoducho chopia moci. Islamský štát, ktorý si tak úspešne nacvičili na Blízkom východe, budú môcť realizovať aj v Európe.

Budeme potom svedkami tolerovaného náboženského násilia a časom sa zrejme dočkáme aj spomínaného otrokárstva.

Tešíte sa?

Výpoveď Ashwaq Talo, unesenej jezidky

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This