Vyberte položku Stránka

TRUMP a brošne kráľovnej Alžbety II

TRUMP a brošne kráľovnej Alžbety II

Návšteva amerického prezidenta Donalda Trumpa v Anglicku dala vyniknúť reči symbolov, ktorými je anglická „High Society“ (vyššia spoločnosť) taká posadnutá.

V deň návštevy Donalda Trumpa a Melánie Trumpovej, kráľovná Alžbeta na odeve nosila pripnutú brošňu palmového listu, ktorú mala počas štátneho pohrebu svojho otca, kráľa Juraja VI.

[sociallocker][/sociallocker]

V sobotu si dala na odev pripnúť zafírovú brošňu, dar od Kanadského ľudu z roku 2017 a jedna z brošní, ktoré mala vo štvrtok na odeve počas návštevy Donalda Trumpa, bola darom od bývalého prezidenta Baracka Obamu a jeho manželky Michelle Obamovej.

Brošňu zo žltého 14-karátového zlata kráľovnej darovali Barack a Michelle Obamovci v roku 2011 na počesť ich návštevy. Tento šperk sa nazýva aj ako „Brošňa americkej štátnej návštevy„.

Podľa komentárov bola táto poklona bývalému prezidentovi považovaná za podpichnutie Trumpa, rovnako ako brošňa od Kanaďanov, ktorí sa voči Trumpovi ostro vyhranili.

kráľovná

Princezná Diana Donalda Trumpa stretávala náhodne na charitatívnych podujatiach (AFP / Getty Images)

Návšteva amerického prezidenta bola považovaná za kontroverznú, pretože na videu ho bolo možné sledovať ako kráča pred kráľovnou. Nie je to porušenie protokolu, ale berie sa to ako nezdvorilosť.

Princovia William a jeho otec Charles sa odmietli stretnúť s Trumpom zrejme kvôli urážke matky a prvej manželky, no palác tieto informácie oficiálne nepotvrdil.

Zdá sa, že syn a bývalý manžel princeznej Diany nezabudli na Trumpove komentáre z rozhovoru s Howardom Sternom. Úprimne povedané, neboli najslušnejšie.

Na otázku, či by Trump šiel do postele s Princeznou Dianou, Trump odpovedal: „Bez váhania. Bola skutočne krásna a ľudia si ani neuvedomujú, aká krásna.

 

Svoj opis ďalej rozviedol

Bola krásna ako supermodelka, mala výšku, krásu, peknú pokožku, celé telo.“ Dodal: „Bola šialená, ale viete, to sú len malé chybičky krásy.

Možno je vtipné si všímať malé detaily, ktoré si kráľovná vyberá počas návštev, pravdu sa však nedozvieme. Kráľovská rodina totiž nikdy nekomentuje, čo sa deje v politických kruhoch. Palác sa preto aj v tomto prípade zdržal komentára.

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This