Vyberte položku Stránka

TOPKY píšu o zázraku: Skripaľ prepustený z nemocnice, prežil najväčšiu dávku najsilnejšieho jedu na svete

TOPKY píšu o zázraku: Skripaľ prepustený z nemocnice, prežil najväčšiu dávku najsilnejšieho jedu na svete

Portál Topky zverejnil dlhoočakávanú správu. Sergej Skripaľ je prepustený z nemocničného ošetrenia po zasiahnutí chemickou látkou z rodiny Novičok.

Bojová chemická látka zo skupiny Novičok, použitá v množstve, ktorá by stačila na zabitie celého mesta, na odolného Rusa nestačila. Hoci je Novičok 10x silnejší ako látka VX vyvinutá v laboratóriách Porton Down, len pár kilometrov od miesta, kde Skripaľa našli, Rus aj jeho dcéra prežili.

[sociallocker][/sociallocker]

Sú len dve vysvetlenia – buď sa stal zázrak alebo…

Za tie tri bodky si dosaďte čokoľvek

Ako píšu Topky bývalého anglického agenta Sergeja Skripaľa prepustili z nemocnice. Spolu s dcérou Júlijou ho vraj 4. marca v anglickom meste Salisbury otrávili bojovou látkou zo skupiny Novičok. Informovala o tom v piatok spravodajská televízia Sky News.

Skripaľovo prepustenie potvrdil hovorca Okresnej nemocnice v Salisbury, ktorý však pripomenul, že napriek prepusteniu z nemocničného ošetrenia má Skripaľ rovnako ako Júlija, ktorú prepustili 10. apríla, právo na zachovávanie lekárskeho tajomstva.

Sergeja a Júliju Skripaľovcov hospitalizovali s príznakmi otravy v Salisbury 4. marca. Neskôr sa obaja dostali z kritického stavu. Vyšetrovanie odhalilo, že počas pokusu o atentát vraj bola použitá nervovoparalytická látka novičok. Látka bola vyvinutá v bývalom Sovietskom zväze v projekte Foliant, po rozpade Sovietskeho zväzu informácie o jej zložení výrobe si solidárne odovzdali všetky krajiny Západu a celú skupinu látok zo sovietskeho projektu pomenovali Novičok.

Júlija Skripaľová sa po prepustení už nikdy neobjavila na verejnosti. Jej prvé vyhlásenie po prepustení z nemocnice len sprostredkoval predstaviteľ londýnskej Metropolitnej polície, kde uviedol, že ona sama nemá záujem využiť služby ruského veľvyslanectva. Vo vyhlásení sa tiež spomínalo, že v jej mene a v mene jej otca nemá právo hovoriť nikto, iba oni dvaja.

Prípad otravy Skripaľovcov, z ktorej Británia obviňuje Rusko, vyvolal diplomatickú roztržku medzi Moskvou a Západom. Postupom času sa totiž ukázalo, že vedomosti o zložení, výrobe a účinkoch látky má dnes prakticky každá vyspelá krajina na svete.

Keďže Júlija Skripaľová je ruskou občiankou a už sa nikdy a nikde neobjavila, Rusko tvrdí, že bola unesená britskou vládou. Jej tzv. vyhlásenie, ktoré nenesie žiadne známky autenticity, je ruskou vládou spochybňované, ako sfalšované. Ak sa už Skripaľovci nikde neobjavia, potvrdia sa len podozrenia, že by mohli byť v rámci zametania stôp britskou vládou „definitívne uprataní„.

V prípade, že sa objavia po dlhej dobe, ostáva otázka, nakoľko budú výpovede autentické. Celé týždne prípravy pod dohľadom špecialistov na vymývanie mozgov vie urobiť svoje. Pamätáme si „úprimné“ odsúdenia politiky rôznych vlád z úst zajatcov rôzneho druhu. Odvtedy metódy nastavenia „spolupráce“ dozaista pokročili.

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This