Vyberte položku Stránka

TOPKY: Holandsko je povinné zaviesť tretie pohlavie

TOPKY: Holandsko je povinné zaviesť tretie pohlavie

Slovenský portál Topky zverejnil šokujúcu informáciu o tom, že holandský súd prikázal zaregistrovať tretie pohlavie ako normu.

[sociallocker][/sociallocker]

Podľa uvedenej informácie, súd v Holandsku v pondelok vyhlásil, že zákonodarcovia by mali schváliť uznávanie neutrálneho, tretieho rodu. Ide o prevratný verdikt a padol v súvislosti s kauzou osoby, ktorá sa neidentifikuje ani ako muž, ani ako žena.

Topky píšu, že súd v meste Roermond na juhu Holandska uviedol, že rod človeka by sa nemal s určitosťou stanovovať pri narodení. Výrok sa týkal prípadu osoby, ktorá bola zapísaná v dokladoch ako muž, ale neskôr podstúpila zákroky na zmenu pohlavia na ženské a úspešne požiadala aj o úradný zápis svojho zmeneného pohlavia.

Táto osoba však neskôr požadovala, aby bola zaregistrovaná ako „tretie pohlavie“ – teda ani muž, ani žena. Totožnosť tejto osoby nebola zverejnená, informovala v pondelok v správe tlačová agentúra AP.

Dozrel čas na uznanie tretieho pohlavia,“ uviedol holandský súd vo vyhlásení. Dodal, že „teraz je už rad na zákonodarcoch„, aby uvažovali nad vypracovaním legislatívy, ktorá formálne potvrdí neutrálny rod.

Aktivisti za práva transrodových ľudí ocenili verdikt súdu a označili ho za dôležitý krok v holandskom práve. „Toto môžeme nazvať revolúciou v holandskom rodinnom práve,“ napísal vo vyhlásení Brand Berghouwer z organizácie Transrodová sieť Holandsko.

Zdroj: Topky

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This