JOZEF KAMENSKÝ: To my sme reptiliáni

Spomeňme si na Ficove sľubované istoty a na to, aký výsmech zožal od svojich oponentov, hlavne od liberálov, ktorí okamžite oponovali, že vraj v  živote je jedinou istotou neistota, že neistota je niečo prirodzené.

Obávam sa ale, že mnohokrát tu boli hysterické reakcie na tento predvolebný reklamný slogan preto, lebo dotyční boli nervózni z toho, aká je to veta vlastne geniálna a že ju použil práve darebák Fico. Čím to ale plátali?

[sociallocker][/sociallocker]

Je jednoducho vedeckým faktom, a každý kto pozná dejiny a trocha sa poohliadne vôkol seba, a ak aj pozná seba, zistí, že naozaj človek chce istoty, potrebuje ich. Celá veda, celý pokrok stojí na tom, že chceme istoty, že nechceme byť obeťami náhod, preto aj predpovedáme počasie, máme tu prognostikov a pod.

Liberáli, tí, ktorí ospevujú ideál neistoty zároveň poškuľujú po väčšom miere poriadku na Západe, po ich presnosti, a že môžeme mnohé predvídať. Liberáli nám chcú dať istotu dôchodku v ďalších pilieroch, Sulík vyhlasuje, že by každý mal mať možnosť zarobiť toľko, aby žil už len z dividend. Predsa ako on, istoty mu zabezpečia peniaze, presne ako to mysleli Ficovci.

Liberálka Cigánikova na FB predvádza, ako je fajn sa dať zaočkovať proti chrípke, lebo vlastne chceme mať istotu, aby ju nechytili, či?

Teda ľudia hlásajúci neistoty dobre vedia, že klamú, akurát nemohli zniesť, že takú veľkú pravdu povedal práve im nepriateľ Fico a začali šíriť nezmysli.

Samozrejme, že v živote zakúšame aj neistotu, ale to je predsa to, čo nechceme, čo nás znervózňuje, ženie do strachu a týmto dokonca aj do chorôb.

Istota sa tiež týka zmyslu života, teda sú aj istoty nemateriálnej podstaty, ktoré má aj ten, ktorý ich popiera.

Biochemik ocenený Kiskom – Ladislav Kováč v nejakej svojej knihe ale tvrdí, že zmysel života neexistuje, no svojim ďalším výkladom toto popiera. Samozrejme tiež je zrejmé, prečo starec ako on existencii ľudstva dáva 30 rokov života, veď evolúcia. On hovorí, že hoci zmysel života neexistuje, človek je naozaj od svojho vzniku zmyslom posadnutý. Rozumieme sa? Podľa neho človeku prislúcha odjakživa vlastnosť, ktorá tam podľa  nikdy nemala byť. Je to reálne? Ľudia ho chvália pre estetický štýl písania, priam poetický, no taký, ktorý dáva zmysel …
Mnohým ateistom táto kniha o nezmysle života dala do života nový zmysel.

Kanadský psychológ Jordan Petersom vysvetľuje, že ako nás spiritualita, i život v medziach určitých zákonov vyvádza z hrôzy chaosu. Poviete si, že takto hovorí posera, ja oponujem, že takto hovorí bytosť, ktorá nie je samovrahom. Nenádejajte sa, že práve vy ste slobodný, neistota je pre vás niečo ako pre rybu voda a svoj racionálny mozog využívate naplno.

Veda už dávno dokázala, že racionalitu aj tí najväčší frajeri využívajú len tak na 5%, že aj sloboda je často iba ilúzia, veď to často opakujem, že podľa vedy, teda podľa drvivej časti vedcov slobodná vôľa je mýtus, ona neexistuje. Tá dobrá správa ale je, že ona predsa len existuje, ale v rovine ducha, v rovine viery, len tam je sloboda, kde je zistenie, že sme v pasci prírodných zákonov, pudov,  a duchom sa prevychováme k zmene. No ale pre mnohých liberálov je to iba šarlatánstvo. Tak zostaňte neslobodní.

A teraz si ukážeme, ako nás liberálni hlásatelia neistôt  a okiadzači slobody, ktorá pre nich neexistuje vrhajú do problémov.

Keďže mnohí dnes zničili obraz Boha a jeho zákonov a namiesto neho tam dosadili seba a svoje zákony, ktorí vedu urobili novým náboženstvom, dôsledky tohto sú a budú katastrofálne.

Keďže človek bežne využíva iba 5% svojho mozgu, ktorý je mladšieho dáta, za väčšinou jeho konania stoja mechanizmy plynúce zo starého mozgu plazov, či z limbického mozgu.

Navyše spoločnosť, ktorá je založená na súťaží, na konzume a pod. stimuluje hlavne len tie staré mozgy, hoci zároveň je tu aj potreba racionality, no vo výsledku to vyzerá tak, že je tu schizofrénia medzi týmito dvoma mozgami a z toho aj plynúci stres.

Čo sa týka stresu a neistoty, treba povedať, že zviera, alebo človek v minulosti trpel neistotou, teda nejakým negatívnym pocitom strachu,  a pod. iba chvíľu, v priamom ohrození, ale dnes je stres permanentný. Každý deň má človek strach, či podá adekvátny výkon, ako dlho bude ešte fungovať firma kde pracuje, jednoducho či je dobrým tovarom na trhu práce. Tento dlhotrvajúci strach, a iné negatívne pocity ako hnev a pod. sú stresovými faktormi, ktoré narúšajú imunitu a tým sú tu choroby a aj tá známa rakovina. Ale ono stačí depresia. Žijeme možno dlhšie, ale ako?

A preto máme tu taký rozvoj medicíny a chválime ju. Tečú do nej miliardy, čo by nemuselo byť, ak by bolo menej stresu, ktorý plynie z toho, že ako nestimulujeme slobodu, teda mladší mozog, ale staré pudy.

Čoho všetkého je dôsledkom boj proti prirodzenosti? Povedzme dnes už veda otvorene hovorí, že práca v noci môže spôsobiť rakovinu. Týka sa to toho, že melatonín, čo je látka ktorá zabraňuje aj bujneniu buniek,  sa vylučuje najmä v noci a v úplnej tme, škodlivý je teda aj svetelný smog v noci. Rozhádzaný biologický rytmus si žiada svoju daň a určite má svoj význam v tomto smere aj pracovné voľno v nedeľu a to aspoň v sociálnom zmysle, pretože aj narušenie vzťahov má ťažké telesné následky.

No áno, pre vysoký výkon nepotrebujeme rozum, ktorý je pomalý, potrebuje čas, my musíme stimulovať plazí mozog, naše reakcie musia byť ako blesk, lebo predsa konkurenčný boj. Človek celý deň stimuluje atavizmy v sebe a potom sa ešte od neho očakáva nejaký humanizmus? Čuduje sa niekto agresivite mužov? V práci chcú po ňom,  aby sa stal zvieraťom a potom príde domov a čáry-máry-fuk, už je tu láskavý  a milujúci otecko?

Isteže, že sa toto dá zachrániť protiváhou spirituality, ale buď preto nezostáva priestor a čas, ale ani spoločenská náklonnosť. Smerovanie spoločnosti ti jednoducho nedá inú možnosť ako len byť zvieraťom. Blogerka na eNku píše, že ako bitie detí robí ich neskôr agresívnymi. Ale čo so spoločnosťou, ktorá agresivitu fetišizuje, aj keď v inej forme? Veď nakoniec už aj mýtus o agresívnych mužoch padol, podľa vedcov sú ženy rovnako agresívne, ale inak.

Ak veda dnes tvrdí, že nám klesá IQ, nie je to práve nadmernou stimuláciu starých mozgov  a opomínanie síce pomalšieho, ale hlbšieho a vyššieho novšieho mozgu? Ktorý má za úlohu staré city a pudy premieňať na vyššie cnosti.

Útok na starý mozog, čo je podvedomie, využíva reklama a tá je všade, internet je už hlavne len o reklame. Staré vzorce správania sa dostali do politiky, sú vo výrobe. Je to jednoducho praktické, kvapne z toho viac peňazí. U nevedomej masy sa vyvolá strach o prežitie, neistota, následne sa človek naviaže na zamestnávateľa, ktorý ho často aj ako otroka manipuluje pre vysoký výkon, firma využíva všetky možnosti reklamy využívajúce tzv. „prvú signálnu sústavu“, politik robí niečo podobné, predajca detto a to všetko dokola. Už aj ziskuchtivé „duchovno“ toto využíva, hlavne motivačná literatúra prichádzajúca zo Západu.

Nie je to všetko ale až také zlé, všetko zlo totiž má jedinú úlohu – ukázať na dobro. Aj keď doba poukazuje na chaos, predsa len v tom chaose sami chaotici nie sú dôslední a nemôžu byť. Na každom hlásateľovi chaosu, na každom nihilistovi si treba všimnúť to, že nie je absolútne stotožnený s tým čo hlása, lebo ani nemôže, zlo totiž nemôže byť absolútne. Každý hlásateľ neistôt pestuje svoje istoty, každý pestovateľ nezmyslu má svoj zmysel., oni sa buď iba mýlia, alebo drzo klamú, pre ten zmysel, ako polichotiť ego apelom na slobodu voličom a pod.

Je veľmi dôležité nahliadnuť tú faloš, kedy vám hovoria, že máte byť pokrokoví, progresívni, máte byť humanisti, ale reálne vám stimulujú iba plazí mozog (reptilian). Čo proti tomu, to navrhnem neskôr.


Publikovaný

v

, ,

od

Značky: