Práve som strávil asi 2 hodiny počúvaním televíznej debaty ruských odborníkov o tom, čo robiť s USA. Tu je niekoľko zaujímavých bodov.

1) Všetci súhlasili s tým, že anglosionizmus (samozrejme, že používajú slová „USA“ alebo „západné krajiny“) je nastavený na ďalšiu eskaláciu a že jediným spôsobom ako to zastaviť, je úmyselne priviesť svet až do bodu kde by mohla bezprostredne nastať celosvetová americko-ruská vojna alebo by bola dokonca započatá lokálne. Povedali, že je nesprávne pre Rusko odpovedať len slovami proti činom západu.

2) Zaujímavý je tiež konsenzus, že aj totálny americký útok na Sýriu by nič nezmenil na situácii v teréne, pretože je na to už neskoro.

3) Ďalším zaujímavým záverom bolo, že jedinou dôležitou otázkou pre Rusko je, či by Rusko nebolo lepšie spomaliť túto maximálnu krízu alebo urýchliť udalosti, aby sa všetko stalo skôr. Na to nebol žiadny konsenzus.

4) Ďalej nastal konsenzus názoru, že prosby, argumentácie, žiadosti o rovnoprávnosť alebo spravodlivosť či dokonca zdravý rozum, bola zbytočné. Ruský názor je jednoduchý: Západ je ovládaný gangom kriminálnikov podporovaných nekonečne klamnými a pokryteckými médiami, kým široká verejnosť na Západe je beznádejne zombifikovaná. Autorita takzvaných „západných hodnôt“ (demokracia, vláda zákona, ľudské práva atď.) je v Rusku teraz považovaná za cestu smrti.

5) Bol tiež široký konsenzus, že americké elity Rusko neberú vážne a že súčasné ruské diplomatické snahy sú zbytočné (najmä smerom k Veľkej Británii). Jediný spôsob ako to zmeniť, by bolo veľmi tvrdými opatreniami, vrátane tých diplomatických a vojenských. Všetci sa zhodli na tom, že hovoriť s Borisom Johnsonom nie je len úplná strata času, ale obrovská chyba.

6) Na moje prekvapenie, predpoklad, že by Rusko mohlo potopiť niekoľko lodí USN alebo použiť strely na americké sily na Blízkom východe, boli považované za skutočnú, možno nevyhnuteľnú možnosť. Naozaj – nikto namietal.

Urobte si vlastné závery. Poviem len, že žiadny z „odborníkov“ nereprezentoval ruskú vládu ani pre ňu nepracoval. Vládni experti majú nielen lepšie informácie, ale tiež vedia, že životy miliónov ľudí závisia od ich rozhodnutí, čo nie je prípad takzvaných „odborníkov“. Napriek tomu slová týchto expertov odrážajú, podľa mňa, rastúci ľudový konsenzus.

Zdroj: The Saker