Vyberte položku Stránka

THE LOCAL: Herec si vo vlaku na WC skúšal rolu, pokladali ho za teroristu

THE LOCAL: Herec si vo vlaku na WC skúšal rolu, pokladali ho za teroristu

Herec, ktorý si skúšal svoju úlohu na toaletách francúzskeho vysokorýchlostného vlaku TGV smerujúceho z Paríža do Marseille, bol nesprávne pokladaný za teroristu po tom, ako sa z kabíny ozvalo slovo „zbraň“ a „pištole.“ 35-ročný muž, ktorý si skúšal svoj text v Angličtině, tak musel prejsť kontrolou polície, píše The Local.

Vlak musel neplánovaně zastaviť a podozrivý muž bol odvedený k výslechu.

Vlaková ostraha počula z kabinky s toaletou slová týkajúce sa zbraní, a tak o tom informovala svojich šéfov a spustila poplach.

Vysokorychlostný vlak, ktorý bol na svojej ceste z Paríža do Marseille, tak vykonal neplánovanú zastávku v stanici mesta Valence a podozrivého muža odviedol policajt na vypočutie. Šokovaný herec bol neskôr prepustený.

Vo Francúzsku stále panuje stav vysokej pohotovosti

Francúzsko je po sérii teroristických útokov stále v stave pohotovosti, ľudia sú na dianie okolo seba oveľa ostražitější ako nikdy predtým.

K poslednému incidentu došlo v utorok, keď policajt zlikvidoval útočníka, prípad je známy ako útok u parížskej katedrály Notre Dame.

„V kontextu súčasného terorizmu a vnútroštátnej úrovne ohrozenia, vlaková ostraha reagovala úplne správne, keď nechcela riskovať a kvôli pochybnostiam nechala vyšetriť muža,“ povedal hovorca francúzskej národnej železničnej spoločnosti SNCF.

O autorovi

Michal Sumichrast

Zameranie na Umenie a Kultúru / Editor Slobodného Výberu

Príspevky za Júl

Pin It on Pinterest

Share This