Vyberte položku Stránka

THE GUARDIAN: Trumpov útok na Sýriu bol „zábavou po večeri“, hovorí sekretár amerického obchodu

THE GUARDIAN: Trumpov útok na Sýriu bol „zábavou po večeri“, hovorí sekretár amerického obchodu

Americký minister obchodu Wilbur Ross opísal útok raketami na Sýriu ako „zábavu po večeri“ pre hostí, ktorí sa 6. apríla stretli v rezidencii Donalda Trumpa Mar-a-Lago, uviedol The Guardian.

Americký obchodný tajomník ministerstva zahraničných vecí Wilbur Ross opísal  raketový útok na Sýriu ako „zábavu po večeri“ pre hostí, ktorí sa 6. apríla stretli v klube Donalda Trumpa Mar-a-Lago, keď sa prezident rozhodol začať akciu v Sýrii.

Ross hovoril na konferencii o ekonomike v pondelok v Kalifornii a rozprával o scéne na panstve na Floride, keď Trump prerušil podávanie dezertu, aby informoval čínskeho prezidenta Xi Jinpinga, že USA napadli syrské letisko.

„Rovnako ako dessert bol podávaný, prezident vysvetlil pánovi Xi, že mal niečo, čo mu chcel povedať,  iba vyspustenie 59 rakiet do Sýrie,“ Ross povedal, podľa Variety. „Bolo to namiesto zábavy po večeri.“

Časopis uviedol, že diváci sa zasmiali pri spomienkach na Rossovu večeru.

Ross, miliardár a investor bez predošlej vládnej skúsenosti, hovoril o spomienkach na zábavny večer  počas diskusie na Milken Institute Global Conference v Beverly Hills v Kalifornii.

Dňa 6. apríla USA vypálili 59 rakiet Tomahawk na leteckú základňu v Sýrii ako reakciu údajný chemický útok sýrskej vlády, ktorý zabil najmenej 80 civilistov vrátane detí.

Rozhodnutie tak predznamenalo bola prudku zmenu kurzu pre Trumpa, ktorý dlhodobo naznačoval, že je spokojný s tým, že Assad,zostáva pri moci.

„Sedeli sme u stolu a končili večeru,“ citujú noviny amerického prezidenta. „Ako sme prešli k dezertu – mali sme najkrajší čokoládový dezert, ktorý  mohol vidieť – prezident si ho vychutnával.“

 

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This