Vyberte položku Stránka

TELEGRAPH: Veľká Británia zahajuje program prevýchovy bielych mužských a zaslúžilých profesorov kvôli ich vrodeným predsudkom

TELEGRAPH: Veľká Británia zahajuje program prevýchovy bielych mužských a zaslúžilých profesorov kvôli ich vrodeným predsudkom

Veľká Británia sa bude zaoberať prevýchovou belošských profesorov vo vyšších funkciách, ktorí sú v zajatí vrodených a pretrvávajúcich predsudkov, píše denník The Daily Telegraph.

[sociallocker][/sociallocker]

V rámci štátneho projektu sa univerzitní profesori vo Veľkej Británii naučia prekonávať nevedomé predsudky. K belošským mužom, ktorí zastávajú vyššie akademické pozície, budú ako mentorky priradené mladšie kolegyne z radov etnických menšín.

Profesor Jon Rowe, ktorý má na starosti projekt na Birminghamskej univerzite, sa domnieva, že tento program umožní vzdelaným mužom odolať vlastným predsudkom.

Je známe, že nevedomé predsudky má každý z nás. Ale čím viac o nich viete a čím viac si ich uvedomujete, tým aktívnejšie môžete konať,“ uviedol Rowe.

Podľa neho sa určité skupiny stretávajú s neznámymi problémami

Hoci je všeobecne známe a je očividné, že ženy a etnické skupiny sa stretávajú s neúspechom pri ich kariérnom postupe, nikto skutočne nerozumie prečo.

Rowe tvrdí, že je to záhada, ktorú treba nutne vyriešiť

Nie je to tak, že by existovali nejaké zjavné predsudky – má to niečo spoločné so spôsobom, akým je systém usporiadaný, alebo akým spôsobom sa vyvinul a potrebujeme zistiť prečo.

Schéma mentorov je jedným z prvkov širšieho projektu zameraného na boj proti diskriminácii v technických vedách, financovaný Výskumnou radou pre inžinierske a fyzikálne vedy (EPSRC) . Projekt je financovaný sumou 5,5 milióna libier.

Profesor priznal, že predchádzajúce pokusy o vysporiadanie sa s touto existujúcou nerovnováhou boli neúspešné.

Práve preto je cieľom programu zistiť, ako možno podporiť ďalší pokrok žien a zástupcov národnostných menšín vo vedeckej komunite STEM (Science, technology, engineering, and mathematics).

Komentár

Vyzerá to tak, že Angličania sú pevne rozhodnutí dokopať ženy do technických vied aj keby ich za uši mali ťahať. A že nebude závisieť na vlohách, schopnostiach a predpokladoch, ale na pohlaví a farbe kože, keď sa budú prideľovať akademické hodnosti

Tieto plány britských aktivistov si povšimli vtipkári na internete. Podľa nich, ironicky povedané. je prideľovanie asistentiek starnúcim profesorom vlastne úžasný nápad.

Pri povestnej kráse britských žien (naturálneho pôvodu), úradné pridelenie mladšej a exotickej kolegyne zaslúžilých profesorov môže len obohatiť. Nakoniec, čo ostane z predsudkov a bielej nadradenosti po bujnej noci s nejakou aziatkou, alebo černoškou?

Samozrejme, treba myslieť aj na novoty, ktoré sa ženú Západnou Európou, kde už aj na sex máme formulár a kde sa aj z pohľadu dlhšieho ako 5 sekúnd robí po tridsiatich rokoch kriminálny akt v hnutí „mňatiež

Asistentka bude vyškolená, aby v prípade obojstranného záujmu mala vždy pri sebe predvyplnené a podpísané formuláre so sexsúhlasom aj s 3 kópiami.

Roztržitosť profesora nebude akceptovaná, bude to dôkaz belošského supremacizmu, samozrejme so sexsúhlasom to bude dobrovoľný a výchovný akt v záujme prevýchovy na správny multikultúrny a rodový pohľad.

Ak bude profesor ženatý, sexformulár bude obsahovať aj kolonku súhlasu manželky, ktorá je v princípe tiež vinná, že manžela neprevychovala sama. Títo profesori zároveň budú musieť viesť aj osobitné formuláre pre sex v domácnosti, kde sa bude povinne vykazovať plnenie obcovania opačného pohlavia. Nevyplnený formulár bude príznakom pohŕdania ženským pohlavím, že je pre vyššie postavených hodnostárov na univerzite neprijateľné.

V prípade úspechu programu budú profesori preškoľovaní aj na ďalšie zo zvyšných 62 pohlaví.

 

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This