Vyberte položku Stránka

Tak už aj SaS podporuje zmenu režimu vo Venezuele

Tak už aj SaS podporuje zmenu režimu vo Venezuele

Strana SaS vyhlásila, že chce dosiahnuť uznanie Juana Guaidóa za dočasného prezidenta Venezuely. Tvrdí, že Lajčák a Šefčovič sú zbabelci.

Vo svoje správe, ktorú vydalo tlačové oddelenie strany sa o Guaidóovi vyjadrujú ako o človeku, ktorý „dovedie krajinu k skutočným demokratickým voľbám„. A že jeho neuznanie je vyjadrením „odporu k slobode a demokracii„.


M. Lajčák a M. Šefčovič by sa mali prestať správať zbabelo

Ak sa zopakuje situácia s bezpečnostnými stratégiami a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák nebude konať, poslanci strany Sloboda a Solidarita (SaS) sa pokúsia dosiahnuť, aby bez pričinenia vlády uznal slovenský parlament Juana Guaidóa za dočasného prezidenta Venezuely, ktorý dovedie krajinu k skutočným demokratickým a slobodným voľbám.

Aj na tomto príklade vidno, aké politické názory a hodnoty ovládajú vládnu koalíciu a ako ďaleko je táto vláda na čele so SNS a Smerom-SD vzdialená Európskej únii a našim spojencom na Západe. Sympatie k režimu, ktorý ekonomicky zruinoval Venezuelu a milióny občanov vyhnal z vlasti – to je mentálny svet Andreja Danka, Roberta Fica a ich niektorých pomýlených poslancov NR SR zo strán Smer-SD a SNS. Spoločným  menovateľom je odpor k slobode a demokracii, teda k skutočnej vláde ľudu,“ tvrdí poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre zahraničnú politiku a politický systém Martin Klus

Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák tak podľa liberálov opäť zlyhal na čele slovenskej diplomacie. „Mal by už konečne pochopiť, ako ho účasť v tejto vláde politicky a spoločensky diskvalifikuje. To isté sa týka aj prezidentského kandidáta Smeru-SD Maroša Šefčoviča. Strana, za ktorú kandiduje, sa postavila proti Európskej únii, ktorú ako komisár stále reprezentuje. Postavila sa za diktatúru a všetko to zlo, čo Maduro Venezuelčanom spôsobil. Jediné správne, čo by mal urobiť charakterný politik na jeho mieste, je otvorene sa dištancovať od strany Smer-SD,“ uviedli predseda SaS Richard Sulík a podpredsedovia strany Ľubomír Galko a Jana Kiššová.

Strana SaS preto vyzýva salónnych diplomatov Lajčáka a Šefčoviča, aby aspoň raz v živote zdvihli hlavy a prestali sa správať zbabelo.

O autorovi

Príspevky za Február

Pin It on Pinterest

Share This