Vyberte položku Stránka

ŠVÉDSKO: Bojovala za práva migrantov, znásilnili ju dvaja z nich.

ŠVÉDSKO: Bojovala za práva migrantov, znásilnili ju dvaja z nich.

Dvaja migrantskí mladíci z Afganistanu boli podľa portálu Fria Tider odsúdení za znásilnenie a sexuálne zneužívanie ženy v strednom veku, v ubytovni migrantov v Ljungby. Žena, ktorá podporovala skupinu na Facebooku bojujúcu proti vyhosťovaniu migrantov, chcela dokázať, že xenofóbovia sa mýlia v tom, že Afganci sú nebezpeční.

Udalosť pri ktorej bola žena znásilnená a zneužitá, sa stala 26. decembra 2017

Pri policajnom výsluchu žena povedala, že si večer vyšla von, aby sa s niekým stretla. Keď sa to nepodarilo, nakontaktovala dvoch migrantov, ktorí tvrdili, že pochádzajú z Afganistanu.

Žena povedala polícii a na súde, že bola členkou skupiny na Facebooku, ktorá presadzovala, aby bolo Švédsko domovom tých, ktorí sem prídu a aby neboli deportovaní naspäť.

Vždy som sa ľutovala tých, ktorí sem prichádzajú kvôli vojne. Mnohí ľudia si mysleli, že sa znova vrátia domov a ja som naopak bola proti tomu, „povedala žena.

Myslela si, že bude zaujímavé sa s nimi porozprávať.

Anwar sa opýtal, či sa žena chcela prísť na  ubytovňu a vypiť si alkohol. Žena s váhaním súhlasila, pretože sľúbila svojim deťom, že nebude domov chodiť neskoro.

Myslela som, že je to v poriadku a necítila som sa strach. Nikdy som neobávala ľudí z iných krajín,“ zdôraznila neskôr žena.

Keď prišli okolo 03:30 do ubytovne, šli do Fardinovej miestnosti. Fardin ležal na posteli a Anwar na matraci na zemi. Žena sa posadila na matrac, pritom sa udrela do steny a ublížila sa. Ľahla si na matrac a Anwar ju začal obťažovať a dotýkať sa jej tela.

Nechcem to, nechcem!“ márne vyhlasovala a pokúsila sa zbaviť Afganca.

Anwar si stiahol nohavice a znásilnil ju. Vyhrážal sa jej, že má mlčať.

Keď Fardin ležal na posteli, Anwar sa ho spýtal, či si nechce aj on užiť.

Nepridáš sa a neznásilníš ju?

Fardin vstal z postele a začal masturbovať vedľa nej, pričom ju obchytkával po tele. Anwar medzitým pokračoval v jej znásilňovaní.

Napriek kriku a protestom jej Anwar vnikol do konečníka. Kričala, že to bolo neuveriteľne bolestivé a nakoniec Afganci ukončili násilie.

Žene sa nakoniec podarilo dostať preč. Keď vyšla na ulicu, telefonovala na číslo 112 a nahlásila znásilnenie. Keď prišla polícia a sanitka, žena najprv určila, v ktorom apartmáne došlo k trestnému činu. Potom bola odvezená do nemocnice.

Nočný personál, ktorý bol v ubytovni, si podľa Švédskej televízie nevšimol žiadnu udalosť.

Podľa dokumentov sú Anwar a Fardin občanmi Afganistanu.

Anwar uviedol, že sa narodil v novembri 1999. Migračná rada sa domnieva, že sa narodil v októbri 1999.

To znamená, že 26. decembra 2017 mal 18 rokov bez ohľadu na to, či sa narodil podľa vlastného nahlásenia, alebo vo veku určenom Migračnou radou,“ píše sa v dokumentoch.

Obaja muži boli odsúdení za sexuálne trestné činy.

Anwar dostal za znásilnenie trest odňatia slobody na 15 mesiacov a pokutu vo výške 134 990 švédskych korún. Po odpykaní trestu ho čaká deportácia, po ktorej bude mať na desať rokov zakázaný návrat do Švédska.

Fardin dostal podmienečný trest odňatia slobody na tri mesiace. Navyše musí zaplatiť pokutu 23 990 švédskych korún

Obeť na súde vypovedala, že sa dodnes stretáva s problémami so spánkom a ďalšími duševnými následkami.

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This