Zajtrajší súd s M. Kotlebom celé zle.

Trestnosť čísla za ktoré je Marian Kotleba súdený (1488) je diplomaticky povedané sporná, keďže sporný je samotný princíp trestania za akékoľvek číslo. Vo svete vidíme množstvo príkladov použitia práve tohto čísla a jeho trestnosť sa tam nerieši.

Keď raz zavedieme do spoločenského systému princíp, že politika je možné súdiť hoc aj za číslo na sponzorskom šeku, tak si časom súdy možno vyskúšajú aj niektorí štandardní politici.

Prípadné odsúdenie M. Kotlebu opäť rozdelí spoločnosť, ktorá sa len pomaly zotavuje z predvolebných sporov. Mnoho ľudí stratí vieru v demokratickosť nášho systému, keďže za jeden zo základných prvkov demokracie sa považuje sloboda slova. Pochopiť podstatu trestnosti čísla zverejneného v roku 2017 (!) je pre mnohých nemožné, minimálne pre 7% voličov ĽSNS.

A to všetko v čase, keď pre začínajúcu hlbokú hospodársku krízu potrebujeme v spoločnosti pokoj a spolupatričnosť  aby sme ju prekonali s čo najmenšími stratami a pokiaľ sa dá bez nepokojov.

Prípadný trest môže paradoxne časom vrátiť Mariana Kotlebu (alebo iného nositeľa jeho ideí) do politickej hry oveľa silnejšieho než by bol v prípade oslobodenia spod obžaloby. Bol by potom na 100% „certifikovaným“ protivníkom systému. Práve toho systému, ktorý ani pri najlepšej vôli nebude v najbližšej dekáde  schopný naplniť túžbu občanov po prosperite, pretože situácia vo svete to proste neumožňuje nech by u vlády bol ktokoľvek.

Pri pohľade do histórie vidíme, že v „base“ sa na svoje budúce lídrovstvo pripravovali mnohí politici, spomeňme si na Gustáva Husáka či Václava Havla. Na tom zozname však nájdeme mnoho oveľa „zvučnejších“ mien…


Publikovaný

v

od