Vyberte položku Stránka

Strana SaS priznala farbu, migrantov na Slovensko chce.

Strana SaS priznala farbu, migrantov na Slovensko chce.

Na stránke strany SaS sa zjavil oznam, v ktorom podporujú prijímanie „sýrskych sirôt„. Žiadne siroty však neexistujú, je to len snaha zlomiť odpor verejnosti.

[sociallocker][/sociallocker]

V uplynulých dňoch sa verejnosť v Česku intenzívne zaujímala o projekt prichýliť 50 sirôt zo Sýrie. V priebehu verejnej diskusie vyšlo najavo, že o žiadne siroty nikdy nešlo a ani nepôjde.

Na Blízkom východe je z dôvodu neexistencie sociálnych systémov zavedený model podpory okolia. Rodinu netvorí len otec, matka a deti. Za súčasť rodiny sa považujú aj príbuzní v prvom či druhom stupni. V prípade straty rodičov automaticky preberá ich úlohu strýko, starí rodičia apod.

V táboroch v Grécku, odkiaľ prišiel tento nápad sa vyskytujú tzv. nesprevádzané maloleté osoby. Prakticky vždy mladí muži, ktorí mnohokrát klamú o svojom veku. Takže 13 ročná nevinná sirota podľa opisu predstaviteľa SaS, môže byť bez problémom 20 ročný zabijak Islamského štátu.

Vraj je nehumánne skúmať vek „detí“ a vraj musíme veriť tomu, čo nám povedia. A keďže sa za rodinu pokladá príbuzenstvo, ktoré môže mať kľudne 50-100 osôb, môžeme v prípade poskytnutia azylu podobnému „dieťaťu“ očakávať radostné kultúrne obohatenie.

Stanovisko SaS k prichýleniu sýrskych sirôt

Komunikačné oddelenie, 1. október 2018, 15:40 Tlačové správy

Stanovisko strany Sloboda a Solidarita (SaS) k prichýleniu sýrskych sirôt.

Slovensko je dostatočne bohatá krajina po materiálnej aj citovej stránke, aby prichýlila niekoľko desiatok sýrskych detí, ktoré v občianskej vojne stratili oboch rodičov, a vytvorila im náhradný domov. Kresťanské a humanistické tradície, ktoré sú základom našej kultúry, jednoznačne hovoria v prospech toho, aby sme sa neodvracali od utrpenia iných a podali im pomocnú ruku, zvlášť, keď sú to deti-siroty.“

Richard Sulík, predseda SaS
Ľubomír Galko, podpredseda SaS
Jana Kiššová, podpredsedníčka SaS

Čo dodať?

V strane SaS prejavili mimoriadne zlý odhad, čo Slovensko chce a podporuje. Rovnako ako prejavili aj extrémne zlý odhad a necitlivosť voči skutočným potrebám detí.

K problému sa vyjadrili aj predstavitelia Sýrskej arabskej republiky, ktorí považujú odsun skutočných sýrskych detí za únos a samozrejme nesúhlasia s odchodom skutočných detí. Podľa mienky znalcov prostredia, ak nájdeme reálne siroty, ktoré nemajú rodičov a budeme ich vychovávať v prostredí, ktoré je pre ne cudzie, v skutočnosti mu ublížime.

Ak je cieľom nášho konania najlepší záujem dieťaťa, treba ho umiestniť do prostredia, ktoré umožňuje prirodzený vývoj. To by si však žiadalo, aby strana SaS bola kritická k sankčnej vojne, ktorú Európska Únia vedie práve voči Sýrii a kvôli ktorej skutočne umierajú deti zbavené dostupnosti základnej zdravotníckej starostlivosti.

Ale to asi chceme od stranu, pre ktorú je „povinnosť veriť Amerike„, príliš.

A nemožno sa zbaviť podozrenia, že v zahranično-politickej oblasti SaS presadzuje tvrdú neokonzervatívnu politiku, kde cieľom nie je najlepší záujem Slovenska, ale blaho globálnych elít. Pre tieto skupiny je potom migračná vlna, ktorá umožní destabilizovať národné štáty doslova požehnaním. Aj preto za vlády prezidenta Obamu sa na túto tému mimoriadne často diskutovalo a z Bieleho domu boli nalievané enormné peniaze a podpora každému, kto migráciu pretláčal.

Strana SaS síce získala vo voľbách výborný výsledok formálnym presadzovaním odporu voči migrantom. Ale zdá sa, že zmenila názor. Ak chce vládnuť v prostredí, kde rozhoduje niekto iný, musí sa začať „správať rozumne„. Treba prijať čo najviac džihádistov, čo najviac ľudí, ktorí systém destabilizujú. Po tomto vyhlásení zrejme dostanú pochvalu.

O autorovi

Príspevky za Máj

Pin It on Pinterest

Share This