Spiegel opisuje život jednej sýrskej rodiny, kde jeden muž má dve manželky a šesť detí. Muž chce mať celkove 4 ženy.

Neďaleko Hamburgu žije sýrsky utečenec so svojou rodinou. Zvláštne je to, že muž dostal povolenie si priviesť do spoločnej domácnosti dve manželky a tak dnes žije v akomsi mini-hareme

Rodinu sledoval reportér zo Spiegel TV Andrew Moussa

Televízny dokument Spiegel TV rozpráva príbeh 32 ročného Ahmada A., ktorý ušiel zo sýrskeho Aleppa v roku 2015 aj so svojou veľkou rodinou a usadil sa vo Šlezvicku-Holštýnsku na severe Nemecka.

Rodina získala azyl na tri roky, čo by mal byť dostatočný čas, aby si Ahmad našiel nejakú prácu. Lenže on je negramotný a nevyučený. Naviac, ako sám hovorí, preferuje ostať doma so svojimi deťmi.

Ahmadova rodina žije v dvojposchodovom sociálnom dome, ktorý dostal od miestnej komunity. Peniaze dostávajú od štátu.

Tu je podpora. Dali nám sociálnu podporu, dali nám tento dom,“ povedal.

Rodina sa skladá (zatiaľ) z Ahmeda, dvoma žien a šiestich detí. Jeho prvá žena Betool, ktorá mala len 14 rokov, keď si bral, je matkou dvoch detí. Druhá žena, Lina mala 13 rokov, keď sa stala jeho ženou a tú stihol oplodniť už štyrikrát.

Hoci je polygamia v Nemecku nelegálna, žiadosť Ahmada o príchod druhej manželky bola vybavená kladne, pretože štyri deti predsa nemôžu vyrastať bez matky.

Aby to nebolo dosť, v Sýrii čaká ešte jedna žena, ale tá sa už do súčasného domu nezmestí, ako s humorom komentoval situáciu pre Spiegel Ahmed. Samozrejme, ako vzorný moslim požaduje aby jeho ženy boli moslimky a keďže Korán dovoľuje štyri ženy, chce to naplniť aj on. Desať detí je zatiaľ jeho cieľ

Ženy Lina a Betool sa tvárili vcelku spokojne, nezdalo sa, že by im to vadilo, tvrdia, že je to „vôľa Božia„.

Pre Ahmeda je to úplne prirodzené, keďže islamské právo šaria je jediné, ktoré ho zaujíma. Podľa šarie má právo na štyri manželky a oženiť sa s každou z nich môže od deviatich rokov dievčaťa.

Tvrdí, že Nemecko bolo od začiatku jeho cieľom pri odchode zo Sýrie.

Som veľmi, veľmi veľmi vďačný mame Merkelovej . Ona je jediná osoba, ktorá cítila utrpenie Sýrčanov. Tiež ďakujem Nemcom, nehľadiac na to, že sú medzi nimi rasisti. Nemci ale zažili vojnu a sú so Sýrčanmi veľmi solidárni,“ vyhlásil.

Trpké komentáre Nemcov.

Reportér Moussa uviedol príspevok na Twitteri

Okamžite na komentáre zaútočili aktivisti, ktorí ich považujú za urážlivé

Wegen des folgende inhalts haben wir eine beschwerde zu deinem Account erhalten

Sind die Gattinnen wenigstens volljährig? Obwohl, ist in Absurdistan eh wurscht. Ich freu mich schon drauf, wenn die ersten Menschenfresser kommen un wie dan Rücksicht genommen wird

Wir haben den gemeldeten Inhalt untersucht und konnten keinen Verstoss gegen di Twitter Regeln oder entsprechende Gesetze feststellen. Wir sind desvegen dazu nich aktiv geworden

Ďalšie komentáre vyjadrovali pohoršenie z toho, že celá rodina je negramotná, žije kompletne na náklady štátu. Podľa komentárov musia mať dokopy aspoň 7500 eur mesačne + príspevky na bývanie.

Pohoršenie tiež vyvolalo spomínanie Angely Merkelovej utečencami „Som veľmi vďačný mame Merkelovej…„. Komentáre sa vyjadrujú, že teda, nech si ich „Mama Merkelová“ zoberie

Ďalší komentár zas pripomenul, že islam umožňuje mať viac žien, ale že sa o každú musí vedieť muž postarať rovnako dobre. Z toho potom diskutér sarkasticky poznamenáva, že ak sýrskeho migranta a jeho ženy nemeckí daňovníci kŕmia bez akéhokoľvek rozdielu medzi nimi, potom má právo na štyri ženy a toľko detí, koľko dokáže splodiť.

Ahmed sa vo videu vyjadril, že čaká, kým dostane väčší dom, aby mohol priviesť tretiu ženu a chce sa oženiť aj so štvrtou. Všetko na úkor daňových poplatníkov a samozrejme – všetky ženy musia byť moslimky. Na konto veku manželiek padajú poznámky o pedofíli.

Názor ďalšieho diskutéra je, že prisťahovalci sú hračky v rukách azylového priemyslu. Peniaze na nich zarábajú právnici, potom štátni zamestnanci, mimovládne organizácie. Keď títo všetci dostanú svoje peniaze a migrantom vyboxujú azyl, sú vrhnutí do spoločnosti a ostávajú na pleciach daňovým poplatníkom. Keď sa na to daňoví poplatníci sťažujú, elita to nazýva rasizmom alebo fašizmom.

Rumunský prisťahovalec Alin ironicky komentuje: „Vďaka Bohu, že som Rumun a musím pracovať 10 hodín denne, takže môžem uživiť svoju rodinu a platiť za môj dom. Neviem, čo by som urobil, keby som bol človekom, ktorý dostane svoje peniaze a dom zadarmo, to by bola katastrofa. Ďakujem Ti Bože, že si mi dovolil, aby som mohol platiť mojej banke.

Video na Youtube