„Sorosov zoznam“ uvádza mená 226 členov Európskeho parlamentu pod úplnou kontrolou Georga Sorosa

Nedávno bol zverejnený zoznam Sorosových kumpánov z Európskej únie.

Takzvaný Sorosov zoznam odhaľuje, že EÚ nie je ničím iným ako mechanizmom, ktorý tento elitársky miliardár využíva na presadzovanie svojej neoliberálnej politiky založenej na bezhraničnej masovej migrácii, manželstvách rovnakého pohlavia, integrácii Ukrajiny do EÚ či vojne s Ruskom.

Európsky parlament tvorí 751 poslancov, z ktorých viac ako tretinu ovláda práve George Soros.

Je verejným tajomstvom, že Sorosova sieť má rozsiahlu sféru vplyvu v Európskom parlamente a v ďalších inštitúciách EÚ. Prednedávnom sa k verejnosti dostal tzv. „Sorosov zoznam“. V dokumente sa spomína 226 európskych poslancov naprieč celým politickým spektrom, vrátane predošlého predsedu Európskeho parlamentu Martina Schulza, bývalého belgického poslanca Guya Verhofstadta, siedmich podpredsedov a množstva ďalších vedúcich výborov, koordinátorov a kvestorov. Títo ľudia presadzujú Sorosove plány, medzi ktoré patria privádzanie ďalších migrantov do EÚ, manželstvá rovnakého pohlavia, začlenenie Ukrajiny do EÚ či obrana proti Rusku. Parlament pozostáva z 751 členov, čo znamená, že Sorosovi priatelia tvoria viac ako tretinu poslaneckých kresiel.

Americkému investorovi maďarského pôvodu Georgovi Sorosovi, ktorý je zároveň zakladateľom a vlastníkom mimovládnej organizácie Nadácie otvorenej spoločnosti (OSF), sa podarilo stretnúť s predsedom Európskej komisie Jean-Claude Junckerom. Stretnutie za zatvorenými dverami bez akéhokoľvek transparentného programu poukazuje na to, ako sa európske návrhy týkajúce sa prerozdelenia migrantov naprieč celou EÚ, záhadne zhodujú so Sorosovým plánom vysporiadať sa so súčasnou krízou. Ten bol zverejnený samotným miliardárom.

Finančník – miliardár je presvedčený, že EÚ by mala prijať milióny imigrantov z Blízkeho východu a severnej Afriky, poskytnúť každému z nich pomoc vo výške 15 tisíc eur ročne a presídliť ich do tých členských štátov, do ktorých oni sami nechcú ísť a kde ani nie sú príliš vítaní.

Maďarský premiér Viktor Orbán obvinil EÚ z toho, že „zobe Sorosovi z ruky“. Orbán tiež tvrdí, že miliardár, ktorý bojuje za otvorené hranice, stojí za útokmi na Maďarsko. Dôvodom je úsilie vlády presadiť nový zákon vyžadujúci od organizácií tzv. občianskej spoločnosti, ktorým prúdi podpora zo zahraničia (pričom mnoho z nich dotuje Soros), uvádzať svojich veľkých sponzorov spoza oceánu vo verejnom registri a preukazovať svoju finančnú transparentnosť vo výročných správach. Maďarská vláda sa tiež usiluje o zatvorenie Stredoeurópskej univerzity založenej týmto miliardárom.

„Celá Európska únia má problémy, pretože jej čelní predstavitelia a byrokrati prijímajú takéto rozhodnutia,“ vyjadril sa Orbán. Ľudia podporujú ideál Európskej únie, no zároveň nemôžu vystáť jej vedúcich predstaviteľov, pretože tí svojimi činmi urážajú členské štáty ako aj zneužívajú svoju moc. Všetci v Európe to vidia a to je aj dôvod, prečo nemajú európski lídri rešpekt u svojich občanov.“

Hoci sa Vyšehradská skupina usiluje odolať tlaku EÚ v otázkach migrácie, Generálne riaditeľstvo Európskej komisie pre migráciu a vnútorné záležitosti pretláča nový zákon o povinných migračných kvótach. Najmenej 30 Sorosových podporovateľov pracuje v tejto inštitúcii.

Mnohí na spomínanom zozname sú známi svojimi útokmi voči Rusku. Jednou z nich je aj poslankyňa za nemeckú stranu zelených Rebecca Harmsová, ktorá pravidelne vyzýva Európsky parlament, aby sprísnil sankcie namierené proti Moskve. Guy Verhofstadt zasa vidí Rusko za takmer každým jedným problémom v Európe. Jeho článok s názvom Vráťme Putina tam, kam patrí (Putting Putin in his Place) v minulom roku narobil poriadny rozruch. No a do tretice spomeňme chorvátskeho poslanca a vedúceho pozorovateľskej misie OBSE Tonina Piculu, ktorý odmietol ruské prezidentské voľby v roku 2012 ako nespravodlivé, tvrdiac, že boli naklonené v prospech Vladimira Putina.

Sorosov zoznam dáva odpoveď na otázku, čo núti vedenie EÚ zavádzať politiky, ktoré idú proti záujmom Európanov. Tou odpoveďou je korupcia. Politici podplatení Sorosom tancujú, ako on píska. Bojujú proti snahám národných politikov chrániť záujmy svojho ľudu. Dosť často sa stáva, že tí, čo sa postavia proti týmto politikám, potom musia čeliť odporu politických elít vo svojich vlastných krajinách. Patová situácia, ktorá nastala medzi predsedom vlády Orbánom a Sorosovou sieťou spolupracovníkov je vhodný príklad na ilustrovanie, ako to funguje. Európsky parlament pod vplyvom Sorosových priateľov tlačí Európu k sebazničeniu prostredníctvom vpúšťania miliónov migrantov na jej územie.

Ukazuje sa, že toľko ospevovaná európska demokracia je len fasádou zakrývajúcou aktivity mocenskej štruktúry, ktorá sa blíži k feudálnemu systému s miestnymi zemepánmi, čo držia opraty moci vo svojich rukách.“ Len ťažko ju možno nazvať silou ľudu. Uverejnenie zoznamu Sorosových spolupracovníkov poskytuje kľúč k pochopeniu, kto vládne v EÚ a kto podnecuje protiruské nálady na kontinente. V skutočnosti je toto prípad, keď členské krajiny Únie ako napríklad Maďarsko, ktoré chcú chrániť svoju suverenitu a nezávislosť, sa ocitajú na jednej lodi s Ruskom a bojujú proti tým istým silám siahajúcim do USA. Nastal čas pre Európanov uvažovať o celkovej premene systému, a tak skoncovať s vonkajším tlakom proti nej.

zdroj: http://theduran.com/the-list-of-soros-names-226-meps-in-europe-who-are-under-the-control-of-george-soros/

preklad: Slobodný vysielač


Publikovaný

v

od

Značky: