Slovenská národná strana (SNS) mimo parlament? Kurzy stávkových kancelárií to naznačujú.

Kým predvolebné prieskumy dávajú SNS  stále malú šancu, stávkové  kancelárie to vidia inak.

Niké, Fortuna, Tipsport aj Synottip zhodne dávajú výrazne vyšší kurz pre prípad  postupu SNS do parlamentu než na jej vypadnutie.

To znamená, že volebný výsledok nad 5% u SNS nepredpokladá ani jedna z nich a zhodne naznačujú, že strana skončí mimo parlament.

Stávková kancelária (11.2.2020)kurz výsledok SNS do 5%kurz výsledok SNS nad 5%
Niké (link)1,532,23
Fortuna (link)1,522,27
Tipsport (link)1,52,31
Synottip (link)1,552,15

Kým volebné prieskumy stratili v roku 2016 na dôveryhodnosti (kde sú v roku 2016 avizované % Siete a ĽSNS?), ku kurzom stávkových kancelárií  je dôvera o niečo väčšia.

[sociallocker][/sociallocker]

Ovplyvňovať kurz stávkových kancelárií je nezaujímavé, pretože do médií sa málokedy dostane. Rovnako by to mohlo ovlyvňovača vyjsť pomerne drahšie, ak by si tipujúci všimli zjavný nesúlad kurzu s ich poznatkami o popularite strán a začali  hromadne vsádzať na vyššie kurzy.

Pokles  preferencií SNS vidí vo svojom okolí asi každý. Hlavná príčina je v nemastnom a neslanom výkone Andreja Danka za posledné 4 roky a preto hlavne v tom, že v SNS nevedeli predsedu vymeniť.

Strane predovšetkým neprospel urputný boj s ĽSNS, ktorý sa pretavil do iniciatív SNS ohľadom sprísňovania § Trestného zákona, čím strana podporila okliešťovanie slobôd občanov. Dnes je jasné, že tie § postihujú takmer výlučne slovenských vlastencov, kým zatiaľ ani jedno urážlivé vyjadrenie voči Slovákom postihnuté nebolo. Bojovať s ĽSNS a neriskovať vlastnú záhubu si môžu dovoliť strany opierajúce sa o liberálneho voliča a nie tie s voličom pronárodným.

A tak je dosť pravdepodobné, že o SNS v parlamente ďalšie 4 roky počuť nebudeme a tak okrem prepadnutých hlasov pronárodných voličov nám ostanú úsmevné klipy s Andrejom Dankom v hlavnej úlohe.

Andrej Danko imámom
čo bolo, to bolo, terazky som kapitán


Publikovaný

v

od

Značky: